Karnaval radyoları şimdi de Android’de

Türkiye’nin en beğenilen müzik uygulaması Karnaval.com’un iPhone, Blackberry ve Nokia’dan sonra şimdi de Android uygulaması yayında. Karnaval.com, Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilen Android uygulamasıyla müzikseverlere yüksek ses kalitesi ile sevdikleri radyoları dinlemenin yanı sıra sevilen sanatçıların en yeni şarkılarını dinleme ve yeni sanatçıları keşfetme fırsatını sunuyor.

Radyo kanalları arasında kolayca geçiş yapabilmenin yanı sıra uygulamada yer alan On Demand bölümünden yeni sanatçıları keşfedebiliyor ve en yeni şarkıları dinleyebiliyorlar. “Karnaval.com” uygulamasında dinlenen şarkılar ve radyolar anında Facebook, Twitter hesapları kullanılarak veya e-posta yolu ile paylaşılabiliyor. Uygulamada yer alan Son Durum bölümünden en güncel etkinlik, hava durumu ve haberlere anında ulaşabildiği gibi Haberler bölümünden de müzik dünyasında neler olup bittiği öğrenilebiliyor.

Spectrum Medya CEO’su Ali A. Abhary, “Ağustos’ta yayına başlayan iPhone, Nokia ve Blackberry uygulamalarımız büyük ilgi gördü, Ağustos ve Eylül aylarında 300.000 kişi tarafından indirildi. Android uygulamasıyla Karnaval.com’un dinleyici sayısının ve dinlenme süresinin büyük ölçüde artmasını bekliyoruz. Yakın bir zamanda radyoculukta yeni bir dönem açacak çok farklı bir projeyi de hayata geçirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Tüm Android kullanıcıları Google Play üzerinden “Karnaval.com” uygulamasını ücretsiz olarak cep telefonlarına yükleyebiliyorlar. Optimum performans için 3G veya WiFi bağlantı tavsiye ediliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir