PayCore Turgut Güney

Kart tarihe karıştı diyen Cardtek adını PAYCORE yaptı

Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketlerinden Cardtek, yeniden yapılanma sürecinde büyük değişikliklere gidiyor. Şirket, bundan böyle “PayCore” adı altında global bir finansal teknoloji şirketi olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

2001 yılından bu yana ürettiği teknolojilerle Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden olan Cardtek, yeniden yapılanma süreci ile yurt içi ve yurt dışında başlattığı bir dizi atılım çerçevesinde marka adını “PayCore” olarak değiştirdi.

Yeni atılımlarla büyüme hedefi

Yeni bir vizyonla Türkiye’de büyümeyi, yurtdışına da inovatif ürünlerle yayılmayı hedefleyen şirket, 2016 yılında MV Holding ve Revo Capital’den aldığı yatırımın yanı sıra 2018 yılında MT Grup ile yeni bir ortaklığa imza atmıştı. Cardtek yenilenme süreci kapsamında, Ocak ayında “SoftPOS” çözümü için Samsung Electronics ve First Data Polonya ile iş birliği yaparak akıllı telefon ve tabletleri EMV uyumlu POS terminaline dönüştüreceğini duyurmuştu.

Ödeme sistemlerinde dijital devrim yaşanıyor

PayCore CEO’su Turgut Güney, dijital ödeme sistemlerinin popülerliğinin artması ve Cardtek markasındaki “card” bölümünün güncelliğini yitirmesi nedeniyle isim değişikliği kararı aldıklarını söyledi. Bir ödeme sistemleri şirketi olarak “PayCore” isminin kendilerini daha doğru ifade edeceğini düşündüklerini belirten Güney, “Türkiye ve dünya için yenileniyoruz. Ödeme sistemlerinde dijital devrim yaşanırken biz de yepyeni bir yüzle teknoloji sahnesine çıkıyoruz” dedi.

Güney şöyle devam etti:

“Biz bu değişimi sadece bir isim değişikliği olarak tanımlamaktan ziyade, şirketimiz, çalışanlarımız ve paydaşlarımız için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görüyoruz. 18 yılda elde ettiğimiz başarılarımızı, MT Grup ile oluşturduğumuz güçlü ortaklık yapımızla daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz. Yeni dönemde PayCore olarak hedefimiz, Türkiye’deki varlığımızı güçlendirmenin yanında yenilikçi ürünlerle yurt dışında daha fazla yol alabilmek.”

Ürün ailesinde yenilenme

PayCore gelecek dönemde en son teknoloji (state of the art) kart ödeme sistemleri yönetim yazılımlarının yanı sıra, dijital teknolojiler, bulut ve dış hizmet modelleri ile global bir teknoloji şirketi olmayı amaçlıyor. Genel Müdür Güney, dünyadaki olağan üstü teknolojik gelişmelerin tüm yazılım dünyasını her gün değiştirirken finans başta olmak üzere istisnasız tüm iş hayatını dönüşüme zorladığını belirtirken, üzerinde çalıştıkları ve çok yakında hayata geçecek olan yeni ürünleri hakkında heyecanlı olduklarını belirtti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir