Koçsistem, artık Avrupa’da söz sahibi

KoçSistem, AB’nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirmek üzere oluşturduğu EUREKA ITEA 3 organizasyonunun yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Şirket, kurulda yer alan iki Türk şirketinden biri olarak Avrupa’nın geleceğini şekillendiren Ar-Ge çalışmalarının belirlenmesinde söz sahibi olacak.

Türkiye’nin köklü ve lider Bilgi Teknolojileri şirketi olan KoçSistem, Avrupa Birliği’nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirmek üzere oluşturduğu EUREKA ITEA 3 Organizasyonu’nun yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Son beş yıldır, platforma bağlı 8 Ar-Ge projesinde iş ortağı olarak önemli sorumluluklar üstlenen KoçSistem, yeni görevi ile Avrupa’nın geleceğini şekillendirecek Ar-Ge projelerinin belirlenmesinde de söz sahibi olacak.

KoçSistem, uzun yıllara dayanan teknoloji birikimi, sahip olduğu kabiliyetler, Ar-Ge alanında elde ettiği deneyim ve ITEA şemsiyesi altında yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü başarılı faaliyetleri sonucu ITEA 3 Yönetim Kurulu üyeliğine davet edildi ve ülkemizi temsil eden iki şirketten biri oldu.

“Türk teknolojisinin küresel pazarlardaki etkinliği artacak”

Geçtiğimiz günlerde Berlin’de gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısındaki imza töreni ile ITEA 3 üyeliğini resmileştiren KoçSistem’i kurulda, şirket Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu ile İş Uygulamaları ve Ar-Ge Direktörü Ömer Özgür Çetinoğlu temsil etti.

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ITEA 3 yönetim kurulu üyesi olarak dünyanın önde gelen şirketleri ile Avrupa’nın geleceğinde söz sahibi olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Nalbantoğlu, konuşmasına şu sözleri ile devam etti:

“Teknolojiyi üreten ve bunu kurumsal şirketlere çözüm ve hizmet olarak sunan KoçSistem, ITEA 3’den gelen davet neticesinde, Avrupa’nın rekabetçi gücünü destekleyerek geleceğini şekillendirecek Ar-Ge projelerinin belirlenmesinde de karar verici rol üstlenecek. 70’inci yılımızı kutladığımız bugünlerde aldığımız bu anlamlı sorumluluğu sadece şirketimizin bir kazanımı değil, Türk teknolojisinin küresel pazarlardaki etkinliğini artırması ve ülkemizin 2023 Vizyonu’na katkı sağlaması açısından da önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

KoçSistem’in Ar-Ge Projesi BaaS ödül aldı

KoçSistem’e bir diğer güzel haber de toplantı ile eş zamanlı Berlin’de düzenlenen Co-Summit 2015 etkinliğinden geldi. Etkinlik kapsamında, KoçSistem’in Türkiye Konsorsiyum lideri olduğu “BaaS” projesi, “Fuar Ödülü” ne layık görüldü. BaaS (Building as a service) projesi ile bina otomasyon sistemlerinin bilişim ve haberleşme teknolojileri üzerinden entegre edilmesi ve son kullanıcılara bina yeteneklerinin farklı servisler ile sunulabilmesi hedefleniyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir