Lenovo’dan laptoptan tablete dönüştürülebilir bilgisayar

Lenovo, Microsoft Windows 8 işletim sistemine sahip “convertible” (dönüştürülebilir) ultrabook ailesinin üyeleri, Lenovo IdeaPad Yoga ve ThinkPad Twist’i tanıttı. 4 ayrı modda kullanılabilen ultrabook modelleri Lenovo’nun 2013 stratejisinde önemli yer tutacak.

Yenilikçi, üstün teknoloji ve şık tasarımlı ürünleriyle dünyanın en büyük PC üreticilerinden olan Lenovo, heyecanla beklenen Microsoft Windows 8 işletim sistemli “convertible” cihazlarını Türkiye’de tanıttı. Lenovo’nun Windows 8 işletim sistemli  Lenovo IdeaPad Yoga ve ThinkPad Twist, 2013 PC ve mobil teknoloji dünyasının gündemine oturacak.

Lenovo’nun “convertible” serisiyle tüketiciler olağanüstü çok yönlülüğün tadını çıkarabiliyor. Cihazlar, stand, bilgisayar, çadır ve tablet olmak üzere 4 farklı moddan herhangi birinde performans göstermek için katlanabilir bir ekrana sahip; böylece tüketiciler Windows 8’den en iyi şekilde ve diledikleri modda yararlanma imkanına sahip oluyor. Cihazlar aynı zamanda, bir dizüstü bilgisayarın üretkenliğini bir tabletin dokunmatik deneyimiyle birleştirerek en iyi Windows 8 deneyimi sunmayı hedefliyor.

DÜNYANIN İLK DÖNDÜRÜLEBİLİR ULTRABOOK’U LENOVO YOGA

İlk kez geçen yıl Las Vegas’ta Consumer Electronics Show’da sergilenen ve Türkiye’deki tüketiciler tarafından yaklaşık 1 yıldır büyük bir merakla beklenen Lenovo IdeaPad Yoga, dünyanın ilk çok fonksiyonlu ultrabook’u olarak adlandırılıyor. IdeaPad Yoga’nın yenilikçi menteşesi, 360 derece dönüşe sahip olduğundan, cihazı tek bir hareketle dizüstü bilgisayardan tablete dönüştürmek mümkün. 3’üncü nesil Intel Core işlemci teknolojisine sahip cihaz, Windows 8 işletim sistemine sahip.

Yoga, üstün teknolojisinin yanı sıra hafifliği ve inceliğiyle de tüketicileri etkiliyor. 16,9 mm incelikteki cihaz, sadece 1,47 kg. ağırlığa sahip. 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama alanı da donanımın diğer bileşenleri. Kullanıcılara 8 saate kadar pil ömrü sunan IdeaPad Yoga, kullanıcının belirlediği Windows 8 işletim sistemi arayüzünü sunarken, tablet konumuna geçtiğinde ise Metro arayüzünü kullanıcının karşısına getiriyor. Böylece dokunmatik tecrübesini en üst düzeye çıkaran Lenovo IdeaPad Yoga, iş ve özel yaşamı bir araya getiren çoklu işlevli bir performans sunuyor.

PROFESYONELLERE ÖZEL THİNKPAD TWİST

Bu yıl 20’inci senesini kutlayan Lenovo’nun profesyonellere yönelik ThinkPad serisinin convertible modeli ise ThinkPad Twist adını taşıyor. Dayanıklılığı ve üstün performansıyla efsane yaratan ThinkPad’in Twist modeli, kurumsal hayatta da yeni bir dönem başlatıyor. Yoga gibi Twist de Windows 8 işletim sistemine sahip. 12.5 inç genişliğinde, kırılma ve çizilmeleri önlemek için magnezyum alaşımlı yapı IPS Gorilla Glass dokunmatik ekrana sahip Twist’in bu ekranı dönerek tablet konumuna getirilebiliyor.

Intel Core i7 işlemci teknolojisine sahip cihaz, 500 GB’ye kadar veya 128 GB SSD depolama imkanı sunuyor. Sadece 1.58 kg ağırlığıyla tablet ve ultrabook’un muhteşem bir birleşimi olan Twist, 7 saatin üzerinde pil ömrü ve opsiyonel 3G bağlantısıyla ofis dışında da tüketicilerin iş yaşamına eşlik ediyor.

ThinkPad Twist, yazı yazmanız gerektiğinde dizüstü bilgisayara, hareket halinde olduğunuzda tablete ve sunumları paylaşmak istediğinizde de standa dönüşüyor. Hassas denetim için çok noktalı dokunuş özellikli ekrana sahip bu ince tasarımın kapağı arkaya eğildiğinde cihaz çadır şekline dönüşüyor.

Twist, güvenlik ve performans konusunda da diğer ThinkPad ailesinin üyeleri kadar profesyonel. Mesela sistemin çökmesi durumunda sabit sürücünüzü hasara karşı korumak için oluşturulan Active Protection System teknolojisi Twist’te de yer alıyor.  Ayrıca verilerinizin güvenliğini sağlamak için Intel Trusted Platform Module (TPM) de bulunuyor.

LenovoIdeaPadYoga

Lenovo IdeaPad Yoga özellikleri:

 • İşlemci: Intel Core
 • İşletim sistemi: Windows 8
 • Ekran: Ultrabook modunda 13.3 inç, tablet modunda 13.1 inç 1600×900 piksel çözünürlüğünde HD+ 10 noktadan dokunmatik ekran
 • Hafıza: 8GB
 • Kalınlık: 16.9 mm
 • Ağırlık: 1.47 kg.
 • Pil ömrü: 8 saat

LenovoThinkPadTwist

Lenovo ThinkPad Twist özellikleri:

 • İşlemci: Intel Core i7
 • İşletim sistemi: Windows 8
 • Ekran: 12.5 inç dokunmatik ekran
 • Hafıza: 8GB
 • Kalınlık: 16.9 mm
 • Ağırlık: 1.58 kg
 • Pil ömrü: 7 saat

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir