Meslek liselerine General Mobile Sınıfları açılıyor

General Mobile’dan eğitime katkı için büyük atılım. Şirketin İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile anlaşması sonucu, meslek liselerinde, General Mobile Servisi sınıfları açılıyor. Öğrenciler burada teknik servis eğitimi alırken, Fatih Projesi’yle dağıtılan tabletleri onararak okullarına gelir de sağlıyor.

General Mobile ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, Kâğıthane’deki Profilo Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ek olarak, Maçka Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de General Mobile desteği ile cep telefonu ve tablet tamiri eğitim sınıfları kuruldu.

İşbirliğiyle, Döner Sermaye (DÖSE) İşletmesi ile de anlaşma yapılarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında dağıtılan E-Tab4 ve E-Tab5 model tabletlerin onarımı da bu atölyelerdeki öğrenciler tarafından yapılacak ve okullara da General Mobile tarafından ekonomik katkıda bulunulmuş olacak.

generalmobile02

Üçüncü General Mobile sınıfı açıldı

Mart 2015’Te General Mobile ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli Projesi sayesinde okullardaki atölyeler liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi Haberleşme Sistemleri dalındaki öğrencilere özel olarak tasarlandı.

Bu atölyelerde, General Mobile’ın uzman teknik ekibi tarafından teorik ve pratik eğitimler verilerek öğrencilerin mevcut ve yeni teknolojiler ve onarım modelleri hakkında en doğru ve en güncel bilgiye sahip olması amaçlanıyor.

İmzalanan protokol sonrası ilk atölye Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açıldı, sonrasında Kâğıthane’deki Profilo Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki atölye hayata geçirildi. Son olarak, üçüncü General Mobile sınıfı, Maçka Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hayata açıldı.

generalmobile01

Meslek liselerine ekonomik destek

Yapılan eğitimler sonrasında işbirliği bir adım öteye götürülerek, Döner Sermaye (DÖSE) İşletmesi ile anlaşılarak, bu atölyelerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında dağıtımını yaptığı General Mobile E-Tab4 ve E-tab5 model tabletlerin onarımları da yapılmaya başlandı. Günlük ortalama 200 tablet Maçka Aktif Tuncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından onarılıyor.

Yapılan onarımlar karşılığında, General Mobile tarafından okullara ödemeler yapılıyor ve böylece okullara ekonomik katkı da sağlanıyor. İlerleyen aşamalarında kurulan atölyelerde, General Mobile marka cep telefonlarının da onarımı yapılmaya başlanacak.

generalmobile03

General Mobile’da staj ve çalışma olanağı

2015-2016 öğretim yılı başından itibaren Döner Sermaye İşletmesi’nde görev alacak öğrenciler General Mobile’ın merkez servisinde staj yapmak üzere eğitime alındı. Bu proje ile birlikte öğrencilere okul süresince staj ve okul sonrasında çalışma imkanı sağlama konusunda da öncelik tanınıyor.

Eğitime destek devam edecek

General Mobile’dan yapılan açıklamada, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan anlaşmayla yapılan çalışmaların ülkemizde ilk ve tek uygulama olma özelliğini taşıdığı vurgulanarak, ilerleyen dönemde, Döner Sermaye atölyelerinin kurulmasına devam edilmesinin planlandığı belirtildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir