Mısır direnişinin sembolu ‘r4bia’ marka oluyor

Mısır’daki darbe karşıtı gösterilerin sembolü haline gelen “Rabia(R4BİA) Selamı” dünya çapında yayılmaya devam ederken, Türk Patent Enstitüsü(TPE)’ne “r4bia” marka başvurusunda bulunuldu. Grup Ofis Marka & Patent Araştırma ve İzleme Servisi tarafından tespit edilen başvurular birçok mal ve hizmetleri kapsıyor.

Grup Ofis Marka & Patent Araştırma ve İzleme Servisi yetkileri tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Rabia Selamı”nın hızla bütün dünyaya yayılmaya devam ettiği şu günlerde Türk Patent Enstitüsü(TPE)’ne “r4bia” için 5 marka başvurusunda bulunuldu.

19 Ağustos Pazartesi günü, kuru bakliyat, et ürünleri, süt ve süt ürünleri, kuruyemişler, hazır çorbalar (29sınıf); pekmez, kahve, kakao, pastacılık ve fırıncılık mamulleri, şekerlemeler, çaylar, dondurmalar, tahıl ve mamullerinde (30.sınıf)  kullanılmak üzere 2 farklı “r4bia” marka başvurusunda bulunuldu.

Yine aynı marka için 20 ve 21 Ağustos tarihlerinde yapılan 3 marka başvurusu, “değerli olmayan maden cevherleri(6. sınıf)”; “endüstriyel robotlar, iş makinaları, matbaa makinaları (7. sınıf)”; “kesici mutfak aletleri (8. sınıf)”; “aydınlatma, ısıtma, soğutma cihazları, sıhhi tesisat ve vitrifiye ürünleri(11. sınıf)”; “spor müsabakalarında verilen kupalar, elektriksiz temizlik aletleri gereçleri (21.sınıf)”; “tekstil amaçlı iplikler(23. sınıf)”; “dokunmuş veya dokunmamış kumaşlar, ev tekstil ürünleri(24.sınıf)”; “koruyucu amaçlı olanlar hariç her türlü malzemeden yapılmış iç-dış giysiler, çoraplar ve baş giysileri(25. sınıf)” kapsıyor.

Şuan 5 olan “r4bia”  marka başvurularının devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek olup, tespit edilen başvurular için gerekli işlemler yapıldıktan sonra Kanun Hükmünde Kararname’nin 7. maddesine uygunluk açısından incelenerek, başvurunun reddedilip edilmeyeceğine karar verilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir