Mynet, Google’ı bırakıp Yandex’le anlaştı

Bir dönem Türkiye’de kendi geliştirdiği arama teknolojisini kullanan, Google’ın Türkiye pazarında hakim olmasıyla arama hizmetini Google’dan almaya başlayan Mynet, şimdi de dümeni Yandex’e çevirdi.

Yanex Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli arasında imzalanan anlaşmayla, Mynet kullanıcıları Türkiye’ye özel geliştirilen arama teknolojilerindnen hizmet almaya başladı.

İşbirliğiyle ilgili olarak Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, “Yandex’in özenle yerelleştirdiği arama teknolojilerini Mynet gibi sevilen bir platformun ziyaretçilerinin hizmetine sunmak üzere yaptığımız bu işbirliğinden dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ise, “Global açılım stratejisini Türkiye’den başlatan Yandex ve Mynet arasındaki işbirliğinin sektöre önemli bir hareket getireceğine ve Mynet kullanıcılarına etkin bir arama deneyimi sunacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “Mynet, Google’ı bırakıp Yandex’le anlaştı

    Anonim

    (25 Eylül 2012 - 18:35)

    Google büyük bir arama servisi ve hizmetleri çok iyi, fakat; Yandex’in, Google’dan ziyade Türkiye’ye daha fazla önem verdiğini ve projeler geliştirdiğini düşünüyorum. Mantıklı bir strateji izlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir