Elif Dağdeviren

NETBUL kurucusu Elif Dağdeviren NFT ve Metaverse dünyasına girdi

Dergi ve gazete yayın yönetmenliği, aralarında Dondurmam Gaymak, İftarlık Gazoz gibi filmlerin yapımcılığı, televizyon programları gibi medyatik işlerin yanı sıra farklı internet projelerine de imza atan Elif Dağdeviren, alanlarında güçlü üç iş ortağıyla birlikte MANZA.io platformunu kurarak NFT ve Metaverse dünyasına öncü bir giriş yaptı.

Elif Dağdeviren, henüz çok az kimsenin adını bildiği 90’lı yıllarda internetin geleceğini görerek ortağı ile beraber Türkiye’nin ilk portal’i NETBUL.com‘u kurmuştu. Ayrıca NETBUL altında Türkiye’nin ilk dijital haber ajansını oluşturmuş, bünyesine birçok güçlü gazeteciyi katmıştı. Arama motorunun yanı sıra Netbul Çocuk, Netbul Yemek, Netbul Oyun gibi niş sitelerini yaratmış, 2000 yılında da ses getiren bir satışla şirketini devrederek sinema filmleri yapımcılığına odaklanmıştı.

Elif Dağdeviren ile 2000’li yılların başında Metaverse’ün ilk temsilcilerinden kabul edilen Gazogen’i yaratan tasarımcı, girişimci, 13 yıldır Altın Örümcek jüri üyesi olan Murat Canbaz; Türkiye’nin ilk cryptocurrency değişim platformunun kurucusu, globalde de ilkler arasına giren blockchain projelerine de imza atan girişimci Ahmet Hakan Özgür; pek çok ünlü ismin dijital stratejilerini oluşturan ve hayata geçiren, EPOKS markasının kurucusu, melek yatırımcı Volkan Çelik bir araya gelerek dijital dünya, kripto varlıklar, sanat, medya ve eğlence sektörlerindeki bilgi birikimlerini MANZA.io markası altında yeni nesil bir platformda topladılar.

Dört ortak; sanata, yaratıcılığa, hikayelere, hayallere değer veren, merkeziyetsiz ve şeffaf bir geleceğin peşinde olan, ekolojik sorumlu bakış açıları ile kendileriyle aynı değerlere sahip kişilerden oluşan güçlü, güvenilir, sorumlu ve eğlenceli bir topluluk yaratmayı amaçlıyor.

Yaratıcı ekosistemi dijital ekonomiye dönüştüren yeni nesil platform MANZA.io, sanatçıların ve eserlerinin değerlerini korurken meraklıları ve koleksiyonerler nezdinde güçlü ve ileriye dönük güvenli, sağlam bir Blockchain altyapısı sağlıyor.

İlginizi çekebilir:  Turkcell Global Bilgi'ye büyük ödül

Geleceğin çok evrenli Multiverse’ünde güvenli ve güçlü bir şekilde yer almak isteyen sanatçı, NFT üreticisi, koleksiyoner, marka, ajans ve meraklıları bu topluluğunun bir parçası olmaya davet eden MANZA.io; dijital varlıklar, stratejiler, temsil, geliştirme konularında çözüm ve iş ortaklıkları yapacak.

MANZA.io ekosistemi; sanatçılar, NFT üreticileri, NFT koleksiyonerleri, markalar ve tüm bunların meraklıları için etkileşimli ve güvenli bir altyapı sağlamasının yanı sıra sadece danışman küratörlerin onayından geçmiş ve doğrulanmış NFT yaratıcıları ve sanatçılarının özel dijital varlıklarını yayınlıyor. Çeşitli kripto cüzdanlardaki olası güvenlik ihlallerine karşı kendi platformunda çok faktörlü koruma sağlayan MANZA.io’da NFT’ler, ekstra güvenlik imkânı kazanıyor.

MANZA.io, kullanıcılarına bir dizi fırsatı bir arada sunmanın yanı sıra markalar, ünlü isimler ve her türlü ajans ile de uzun vadeli ilişkiler kuruyor ve onların da Multiverse’de güçlü ve güvenilir bir şekilde var olması ve temsili ile ilgili projeler ve stratejiler geliştiriyor.

Sanatçıları, NFT üreticilerini, koleksiyonerleri, meraklılarını ve iş ortaklarını sadece online mecralarda değil fiziksel çeşitli deneyimlerle hibrid olarak da bir araya getirecek bir topluluk oluşturma hedefi ile de yola çıkan MANZA.io’nun topluluk üyeleri olan Manzianlar; paha biçilmez deneyimlere, etkinliklere, ürünlere, hizmetlere ve fırsatlara özel erişim de dahil olmak üzere sayısız avantajlardan yararlanabiliyor.

TCL MOVETIME MT42 akıllı çocuk saati incelemesi

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir