Cem Çelebiler TurkNet

Netflix verilerine göre TurkNet daha hızlı

Ağustos ayının ardından Eylül ayında da Türkiye’den Netflix’e en hızlı ulaşan internet servis sağlayıcısı TurkNet oldu. TurkNet, dünyanın en büyük online oyun platformlarından Steam’e de Türkiye’den en hızlı erişim sağlayan ikinci operatör.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yeni nesil telekom operatörü TurkNet, Türkiye’nin her yerindeki aboneleri için sunduğu AKN’siz (Adil Kullanım Noktası) ve taahhütsüz internet hizmeti kadar hizmet kalitesi ve hızıyla da dikkat çekiyor.

Dünyanın en büyük içerik sağlayıcılarından, tüm dünyanın dizi ve film izlediği, dünya internet trafiğinin yüzde 15’ini üstünden geçiren Netflix, yıllardır Türkiye dahil 190 ülkede 130 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

Netflix, düzenli olarak sunucularına ulaşan servis sağlayıcıların erişim hızlarının ortalamasını ölçümleyerek servis sağlayıcılarının isimleriyle ve bağlı bulundukları ülkelerin ortalamasıyla en hızlı erişim sağlayan operatörlerin listesini yayınlıyor.

TurkNet, Netflix’in verilerine göre Ağustos ayından sonra Eylül ayında da liderliği kimseye kaptırmadı. Rakipleriyle geçtiğimiz aya göre arayı açan TurkNet’i sırasıyla Türksat Kablo, Turkcell Superonline, Vodafone, D-Smart ve Türk Telekom takip etti.

TurkNet’in sadece DSL kullanımıyla rakiplerinin kablolu internet ve fiber teknolojilerini geride bırakması dikkat çekti. Dünyanın en büyük oyun platformlarından Steam’e de Ekim ayı içinde Türkiye’den en hızlı bağlantı sağlayan ikinci internet servis sağlayıcısı TurkNet oldu.

“Netflix ve Steam hızımızı onaylıyor”

TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler, 200 binin üstüne çıkan ve hızla artmaya devam eden kullanıcı sayısına rağmen Netflix gibi ortamların istatistikleriyle kanıtlanan hızlarının, odaklı çalışma ve düzenli yatırımın meyvesi olduğunu dile getirdi.

Çelebiler, “Kullanıcılarımızın AKN’siz ve taahhütsüz bir hizmet sunarken, bağlantı hızı ve hizmet kalitesinden de ödün vermek istemiyoruz. Bu yüzden kendi aktif altyapımızı geliştirerek daha uygun fiyatlara, gerçek kotasız internet ve dünya standartlarında internet hızını herkese ulaştırmak için çalışıyoruz. Sadece Netflix’te değil, Türkiye’den ayda 3,5 petabayt veri aktarımının gerçekleştiği dünyanın en büyük oyun platformlarından Steam’e de en hızlı bağlantı sağlayan ikinci operatörüz. Steam sunucularına erişim hızımız, Türkiye’de en çok internet kullanıcısı bulunan Türk Telekom’dan yüzde 50 dolayında daha yüksek. Vodafone ve Turkcell de bizim arkamızdan geliyor. Akıllı yatırımlarımızla kullanıcılarımızı en kaliteli ve kotasız hizmetle buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Uygun fiyata kaliteli hizmet

TurkNet, kullanıcıların yüzde 20’ye yakın kısmına santrallerde kurduğu kendi aktif altyapısıyla hizmet veriyor. Kendi altyapısıyla hizmet verdiği kullanıcılara her yöne 1.000 dakikalık telefonla görüşme hizmeti ile birlikte hiçbir taahhüt olmadan 100 Mbps’e kadar indirme hızında internet sunan paketin aylık kullanım ücreti 64,99 TL.

Aktif altyapıda bulunmayan müşterilere ise 35 Mbps’e kadar yine aynı fiyattan AKN’siz hizmet sunuyor. Bu müşteriler 35 Mbps’ten daha yüksek hız isterlerse ayda 79,99 TL’ye Özgür İletişim Ekstra paketini alabiliyor. Bu pakette yine taahhütsüz, AKN’siz internet, her yöne ayda 1.000 dakika konuşmayla birlikte sunuluyor.

Çağa uygun yeni nesil satış tekniklerini benimseyen TurkNet, geleneksel bayi, ofis satış sistemini bir kenara bırakarak interneti, internet üzerinden ya da çağrı merkezi üzerinden satıyor. Bu şekilde masraflarında önemli ölçüde tasarruf sağlayan TurkNet, AKN’siz, taahhütsüz interneti uygun fiyatla kullanıcılarla buluşturuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir