Netflix

Netflix’e yeni özellik geldi: Bir Şeyler Oynat

Netflix, kararsız kalan ve acaba ne izlesem diye düşünenlere yardımcı olmak amacıyla “Bir Şeyler Oynat” özelliğini devreye aldı. Dünya üzerinde 207 milyon üyesi bulunan dijital eğlence platformunun yeni özelliği “Bir Şeyler Oynat” Netflix ile yeni bir hikâye arayışına çıktığınızda size kılavuzluk ediyor.

Ne izleyeceğim derken yolunuzu kaybettiyseniz veya kararsızsanız “Bir Şeyler Oynat”a basmanız yeterli oluyor. Netflix, daha önce izlediklerinize göre belirlediği ve seveceğinizi düşündüğü bir dizi veya filmi anında ekranınıza getiriyor.

Netflix Ürün İnovasyon Yöneticisi Cameron Johnson, yeni özellikle ilgili şunları söylüyor:

“Bazen karar vermek zor gelir bize. Uzun bir haftanın ardından cuma akşamı eve geldiğimizde, buzdolabının kapısını açıp açıp kapattığımızda veya ailece izleyecek bir şeyler bulmaya çalıştığımızda yaşadığımız kararsızlığa hepimiz aşinayız.

Böyle zamanlarda sadece Netflix’i açıp doğrudan yeni bir hikâyenin derinliklerine dalmak istersin. Bu nedenle arkana yaslanıp izlemeye başlamanın artık yepyeni bir yolunu geliştirdik: Bir Şeyler Oynat.

“Bir Şeyler Oynat” düğmesine bastığında, daha önce izlediklerine göre belirlediğimiz ve seveceğini düşündüğümüz bir dizi veya filmi anında ekranına getireceğiz. Ayrıca “Başka Bir Şey Oynat”a basarak; yepyeni dizi veya filmlere, zaten izlemekte olduğun dizi veya filmlere, listendeki dizi veya filmlere ya da henüz tamamını izlemediğin dizi veya filmlere erişebilirsin.

Ekran okuyucu kullanan üyelerimiz için Bir Şeyler Oynat özelliği, metin okuma işlevini tam olarak destekliyor. Bir Şeyler Oynat özelliğini metin okuma aracılığıyla kullanarak seveceğin yeni bir film veya dizi bulmak için, Erişilebilirlik yardım merkezimize girebilir ve bu özelliği televizyon ayarlarında nasıl etkinleştirebileceğini öğrenebilirsin.

Yeni bir hikâye arayışına çıktığında bırak hikâye seni bulsun. Kararsızsan “Bir Şeyler Oynat”a bas yeter, gerisini Netflix halleder. İşte bu kadar kolay!”

SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir