Nokia Lumia 920’yi seçmek için 7 neden

Tüm dünyada merakla beklenen Nokia’nın yeni amiral gemisi Nokia Lumia 920, 2012 yılı içerisinde Türkiye’de de piyasada olacak. İşte kamera, ekran, harita, kablosuz şarj özellikleri, zengin renk seçeneği ve Nokia Müzik ile ön plana çıkan yeni Nokia Lumia 920’yi merakla beklemeniz için yedi sebep.

1. Sebep: PureView kamera teknolojisi
Mobil fotografçılıkta devrim yaratan PureView teknolojisi, Nokia Lumia 920 akıllı telefonlarına da taşındı. Nokia Lumia 920, yüksek performanslı Carl Zeiss mercek ve güçlü görüntü işleme algoritmaları gibi temel özelliklere sahip. Video görüntü sabitleyicinin yanı sıra düşük aydınlatmalı ortamlardaki performansı bu yeni kameranın başlıca özelliklerinden.

2. Sebep: PureMotion HD+ ekran ClearBlack teknolojisi
Nokia Lumia 920’de PureMotion HD+ ile bir sonraki aşamaya taşınıyor. PureMotion HD+ ekran, güneş ışığında parlamaya karşı kendini otomatik olarak ayarlıyor. Olağanüstü derin siyah seviyelerine sahip olan telefon diğer telefonlardan 2,5 kat daha hızlı piksel dönüşüm hızıyla sayfalar arasında süper hızlı geçiş yapmaya olanak tanıyor. Tırnağınızla, parmak ucunuzla, hatta eldivenle bile dokunuşunuzu algılıyor. Evet, Nokia Lumia 920’yi kışın eldiven giyerken bile herhangi bir özel aksesuara ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. Bu yeni ekran neredeyse ihtiyacınız olan her koşulda çalışıyor.

3. Sebep: Nokia Haritalar
Nokia Lumia 920’deki Nokia Haritalar uygulaması, fonksiyonel çevrimdışı haritaları ve gelişmiş GPS navigasyon özellikleriyle ön plana çıkıyor. Nokia Lumia 920 ücretsiz navigasyonlu çevrimdışı harita desteği, günlük yolculuk ve yerel trafik raporları ile artırılmış gerçekliği keşfetmek için Nokia Bilen Göz gibi özelliklerle birlikte geliyor.

4. Sebep:  Kablosuz şarj imkanı
Nokia kullanıcılarını kablosuz şarj özelliği ve bu özellikle kullanılabilen aksesuarlarla da tanıştırıyor. Retro tarzda, yüksek kalite sese ve kablosuz şarj istasyonuna sahip JBL PowerUp hoparlörle birlikte Fatboy® Şarj Minderi de şarj sürecini eğlenceli hale getiriyor. Kablosuz şarjı ev ve ofis dışına taşımak isteyen Nokia, Londra Heathrow Havaalanı Clubhouse Lounge salonları ve Coffee Bean & Tea Leaf mağazalarında bazı masalara kablosuz şarj üniteleri koyulması için de anlaşmalara imza attı.

İlginizi çekebilir:  Lenovo’dan yeni ThinkStation P320 Tiny

5. Sebep: Tasarım ve Renk seçenekleri
Nokia Lumia 920’nin renk seçenekleri arasında sarı, kırmızı, gri, beyaz ve siyah bulunuyor. Nokia cesur renkler kullanarak herkesin zevkine uygun bir telefon seçmesine olanak tanıyarak daha fazla kişiselleştirmeye olanak tanımayı hedefliyor.

6. Sebep: Nokia Müzik
Nokia Müzik’te her hafta yenileri eklenen milyonlarca şarkı, yeni albüm ve eski klasiklerin yeniden keşfi, bilgisayarınıza veya kablosuz olarak cep telefonunuza indirme imkanı, ünlü sanatçıların ve Nokia Müzik editörlerinin şarkı listeleri ve önerilenler gibi pek çok özellik kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

7. Sebep: Windows Phone 8
Yenilikçi bir işletim sistemi olan Windows Phone 8 ile çalışan Nokia Lumia 920, gerek sunduğu kullanıcı deneyimi, gerek multi platform desteği ve hızla büyüyen uygulama sayılarıyla dikkat çekiyor.

Lumia 920’yi daha yakından tanımak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir