Öğrencilerin başarısını artıran site

Tüm öğrenciler, 2012 – 2013 eğitim döneminin ilk yarısını geride bıraktı. Türkiye’nin internet üzerinden ilk canlı olarak eğitim veren sitesi evimdekiders.com, teknolojinin yararlarını kullanarak, bu dönemde istediği başarıyı elde edemeyen öğrencilere çeşitli eğitim fırsatları sunuyor.

Klasik eğitim araçları ve kaynakları ile öğrencinin derse olan ilgisi zayıflarken, evimdekiders.com interaktif bir eğitim vererek öğrenciyi derse dâhil edebiliyor. Türkiye’de ilk ve tek uygulamaya sokulan uzaktan canlı eğitim sitesi evimders.com, çocukların başarılarını artırmasına destek oluyor.  1.sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler, ilk dönemde okulda başarılı olamadığı dersleri sömestr tatili boyunca evimdekiders.com sitesinden tekrar etme şansına sahip.

Öğrenci istediği an MEB tarafından onaylanan ve okullardaki müfredat ile eşleşen ders çizelgesi sayesinde, algılayamadığı veya zorlandığı konu hakkında uzman öğretmenlerden yardım alabiliyor. Bu sistem sayesinde evde canlı olarak yardım alan öğrenciler, okulun ve dershanenin kalabalık, gürültülü ortamından uzakta evde hem rahat hem sakin ders görebiliyor. Eğitici ve öğrenci aynı ortamda bulunmadığı için öğrenci heyecana kapılıp stres yaşamıyor ve aldığı eğitim daha verimli oluyor. Eski öğrenme ve öğretme teknikleri öğrenciler üzerinde yarattığı stres kaçınılmaz bir gerçek. Bu modern sistemle öğrenciler zevkle evinin konforunda çok daha rahat bir şekilde eğitim alabiliyorlar.

Aynı zamanda öğrenciler sosyal yaşam kulüplerine katılarak, internet üzerinden oyun oynamak yerine zihin gelişimlerine katkı sağlayacak satranç, müzik alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı bulabiliyor. Evimdekiders.com geleceği parlak ve aydınlık olan tüm öğrencilerin doğru ek eğitim sistemlerinden yararlanarak, başarılarının artmasını istiyor. Çocuklar bizim geleceğimizdir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir