Panasonic yeni pil fabrikasını Çin’de törenle açtı

Dünyada gittikçe artan tüketici lityum-iyon pil ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Panasonic, Çin’de yeni bir tesis hizmete soktu. Bu atılımla şirket küresel pazarda yerini sağlamlaştıracak ve tüketicilere daha kaliteli pili, daha hesaplı fiyata sunacak.

Panasonic 16 Temmuz’da Suzhou, Çin’de bulunan üretim tesislerinin içinde inşa ettiği yeni bir tüketici lityum-iyon pil fabrikası kompleksini tanıtmak için bir açılış töreni düzenledi. Şu anda faaliyette olan yeni tesis, Suzhou fabrikasındaki polar levhalardan pillere ve batarya takımlarına kadar entegre üretime imkân tanıyacak ve şirketin küresel pazardaki rekabet gücünü daha da artıracak.

Lityum-iyon pillerin, güneş enerjisini depolama konusunda ve diğer yenilenebilir enerji kaynakları ile çevreye dost araçlar için bir güç kaynağı olarak, yeni alanlarda daha geniş kullanım imkânı bulması bekleniyor. Öte yandan, artan küresel rekabet ve döviz kurlarının etkisi nedeniyle, dizüstü bilgisayarlar ve mobil telefonlar gibi ürünlerde kullanılan tüketici pilleri fiyatlarının daha fazla düşürülmesi için gittikçe artan bir talep var.

Tüketici lityum-iyon pillerin büyük oranda seri üretiminin yanı sıra, Çin’deki artan üretim kabiliyetiyle rekabet gücü gittikçe artan Panasonic, müşterilerinin ihtiyaçlarını vaktinde ve hızla karşılıyor, pil üretimini küresel ölçekte genişletiyor.

Yeni fabrikaya genel bakış:

Yapı: 4 kat (çelik konstrüksiyon)

Toplam yüzölçümü: 49.000 m²

İş: Tüketici lityum-iyon pilleri, nikel-kadmiyum pilleri, batarya kutuları, vb. üretimi.

Çalışan sayısı: Yaklaşık 5.000

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  YouTube engeline mahkemeden durdurma

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir