PC pazarında liderlik Lenovo’ya geçti

IDC ve Gartner’ın bugün açıkladığı son çeyrek raporlarına göre Lenovo, global PC pazarının lideri oldu. IDC, Lenovo’nun 2013 yılı 2. çeyrekte PC pazarında %16,7 global pazar payına ulaştığını açıkladı.

Gartner’ın raporuna göre de Lenovo’nun pazar payının %16,7’ye ulaştığını bildirildi. Böylece, Lenovo’nun PC pazarındaki liderliği, iki araştırma şirketi tarafından da belgelenmiş oldu.

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing “Lenovo’nun PC pazarında ulaştığı dünya liderliğinden ötürü gururluyuz, bu başarıdan dolayı tüketicilerimize ve tüm ekibimize çok teşekkür ediyorum. Her zamankinden daha zorlu bir dönem geçiren PC pazarında, Lenovo sadece pazar payını artırmakla kalmadı, karlılığını da sürekli olarak artırıp, her segmentte yenilikçi ürünler geliştirdi. Pazardaki liderlik değişkenlik gösterebilir fakat global PC pazarında halen karlı bir büyüme ve çığır açacak yenilikler için önemli bir fırsat olduğuna inancım tam.

PC pazarı sürekli değişiyor ve halen 200 milyar USD’lik bir fırsat sunmakta. Lenovo olarak rakiplerimize göre bu pazardan çok daha fazla pay alabiliriz çünkü geçtiğimiz 4 yıl boyunca müthiş bir büyüme ve denge yakaladık. Geleneksel pazarlarda ve kurumsal bilgisayar sektöründe  payımızı arttırmaya ve sürdürülebilir kar elde etmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda, lideri olduğumuz gelişmekte olan global pazarda ve ikinci sırada olduğumuz global tüketici PC segmentinde önemli ölçüde karlılık yakaladık.

PC pazarında kazanmış olduğumuz liderlik, tablet, akıllı telefon, akıllı televizyon ve diğer akıllı mobil cihazları içeren PC+ pazarındaki gerçek lider olma sürecinde sadece bir kilometre taşı. PC+ alanında zaten büyük atılımlar yaptık ve şu an dünyada 3. sıradayız. Yenilikçi ürünlerimiz ve global ekibimiz ile başarı formülümüze odaklanmaya devam ederek, PC pazarındaki karlı büyümemize devam edeceğimize ve aynı zamanda hızla büyüyen PC+ pazarında da aynı başarıyı elde edeceğimize eminim” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir