Pi Makina, otomasyon için Mitsubishi Electric’i tercih etti

İş ve inşaat makinaları sektöründe faaliyet gösteren Pi Makina, ürettiği makinaların otomasyonunda tercihini Mitsubishi Electric’ten yana kullandı.

Mitsubishi Electric açıklamasına göre, beton santrallerinden beton pompalarına, kule vinçlerden kırma eleme tesislerine, kazıcı yükleyicilerden ekskavatörlere kadar farklı alanlarda iş ve inşaat makinaları üreten Pi Makina, ürünlerinin otomasyon sürecinde Mitsubishi Electric’in uzun ömürlü operatör panellerini, PLC’lerini, frekans konverterlerini ve dokunmatik panellerini kullanıyor.

Pi Makina’nın ürettiği makinalar, Mitsubishi Electric’in zorlu koşullarda dahi sorunsuz çalışan fabrika otomasyon ürünlerinin desteğiyle yüksek performans sağlıyor. Gerilim düşümlerinden de etkilenmeyen Mitsubishi Electric fabrika otomasyon ürünleri bu sayede seri üretim hızını etkilemiyor.

Mitsubishi Electric’in Good Design 2014 ödüllü yeni nesil operatör panelleri, tablet gibi kullanılabilen gesture fonksiyonları sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca multi media desteği, standart ethernet, seri, USB ve SD haberleşme portları ile kayıt, reçete ve script gibi operasyonların aynı anda yapılabilmesini sağlayan hızlı işlemcisi sayesinde görselleştirme ihtiyaçlarının tamamını karşılıyor.

Üstün entegre PLC’li frekans inverter

Uluslararası pazarlardaki ürünleri ile dikkat çeken Pi Makina, uluslararası teknik destek gücüne sahip Mitsubishi Electric’in bakım operasyonlarını kolaylaştıran üstün entegre PLC’li frekans inverterlerini kullanıyor. Mitsubishi Electric, entegre PLC fonksiyonları ile standart bir frekans inverterinden çok daha fazlasını sunuyor. PM IPM Motor sürebiliyor ve USB’den yedek ve trend alma bakım operasyonlarını kolaylaştırıyor. TTL ve SynCos gibi farklı encoder protokolleri ile çalışabiliyor. Ayrıca IP55 destekli modelleri de bulunuyor. PLC yazılımında da kullanılabilen real time clock, bu üst seviye frekans inverterinde de devrede bulunuyor.

Pi Makina, dünyanın tercih ettiği ve kolay kurulumlu Mitsubishi Electric Kompakt PLC ürünleriyle gücüne güç katıyor. Dünyada en çok satılan dahili 4 eksen pozisyonlama özellikleriyle de öne çıkan Kompakt PLC, motion kapasitesi, kolay kurulumu ve yeni mühendislik yazılımı ile artık çok daha karmaşık uygulamalar için bile kullanılabiliyor. Standart donanımında yer alan analog giriş/çıkışlar, ethernet ve hızlı girişleriyle bulunduğu panoda çok az yer kaplamasına karşın bir çok fonksiyonu yerine getiriyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir