Qualcomm ‘2net Mobile’ı piyasaya sundu

Qualcomm Incorporated, iştirak şirketi olan Qualcomm Life Inc’in bir 2net platform ağ geçidi çözümü olan 2net Mobile’ı  3-5 Eylül 2013 tarihleri arasında San Diego’daki geliştirici konferansı Uplinq 2013’te piyasaya sunduğunu bugün duyurdu.

2net Mobile, çoklu tıbbi cihazların sensörlerinden gelen klinik verilerin sorunsuz bir şekilde toplanarak çeşitli mobil telefonlar ve tabletlere birleştirilmiş olarak aktarımını sağlıyor. Aynı zamanda bu verilerin HIPAA güvenlik gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan bir sisteme taşınmasını mümkün kılan ilk çözümlerden biri.

Bu lansman ile birlikte 2net Mobil Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) kendi uygulamaları üzerinden 2net tarafından yönetilen hizmetleri pazara sunmak isteyen geliştiriciler için erişilir hale geldi.

“2net Mobile’ın piyasaya sürülmesiyle amacımız bu platformda yenilikler ortaya koyarak yetenekleri zenginleştirirken müşterilerimizin uzaktan hasta izleme alanındaki iş stratejilerine ileri düzeyde destek sağlamaktır.” diyen Qualcomm Life Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Rick Valencia konuşmasına şöyle devam etti:

“Mobil telefonlar ve tabletlerden veri bağlantısı, aktarımı ve birikimine açık erişimi ile 2net Mobile, kullanıcıların sağlığa her yerde, her zaman izleme kapasitelerini geliştiriyor.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir