Rakiplerimiz Türkiye’yi stok eritmek için kullanıyor

Selekt Bilgisayar CEO’su Uygar Saral, “Reeder, tablet ve telefonda Samsung ile Apple’ı saymazsak Türkiye’de bayrağı taşıyan firma” iddiasında bulundu. Şirketten yapılan yazılı açıklamada Saral, “İlk Type-C’li telefonu geçen yıl ekimde; ilk Amoledli telefonu geçen yıl eylülde; İlk 3D Touchlı telefonu martta ve Corning Gorilla Glass 4 telefonu ocak ayında getirdik.” ifadelerini kullandı.

Ülke pazarında liderlik iddiası

Tablet bilgisayar’da uzun süredir ön sıraları kimseye bırakmayan reeder’ın artık oyun alanını genişletmiş ve liderlik iddiasını birçok alana taşımayı başarmış bir marka olarak yoluna devam ettiğini savunan reeder CEO’su Uygar Saral ülke pazarı ile ilgili hedeflerini açıklarken şunları söyledi:

Hedefimiz insanlara faydalı olanı sağlamak

Apple ve Samsung tablette rakibimiz olmasına rağmen adet bazlı satış karşılaştırmalarında rakiplerimizi tedirgin edecek rakamlara ulaşıyoruz. Hedefimiz insanlara faydalı olanı sağlamak. Bu yüzden bizim için fayda herkese ulaşılabilir olmalı. Rakiplerimiz Türkiye pazarını stok eritme amaçlı kullanıyor, mesela Apple iPhone 7 ürününü neredeyse en son Türkiye pazarına sürüyor. Biz bunun aksine en iyisini en yenisini sunuyoruz.

Yurt dışı pazarlara açıldık

Uluslararası pazarların önemi her geçen gün artarken reeder olarak Boston ve Amsterdam ofislerimizi kurduk. Bir yandan pazar analizleri yaparken bir yandan da Azerbaycan’da satışlarımızı başlattık. Belli bir sayıyı geçtikten sonra bize ürünü üreten kuruluşlar gelip sizinle global pazarı konuşur hale geliyorlar.

Çalışanlar genç bu önemli bir avantaj

14-15 yaşında Sirkeci Doğubank’ta bilgisayarımın işlemcisini değiştirip alıp satma sürecinden bu mesleğe başladım. Bu yüzden genç neslin potansiyeline önem veriyorum. Gerek deneyimli gerek yeni başlayan tüm çalışanlarımızın kariyer yollarında yanında durup en iyi destekçileri oluyoruz.

Suriyeli bilgisayar mühendisleri çok başarılı

Suriye’den ülkemize gelen bilgisayar ve yazılım mühendisleri, Türk teknoloji şirketlerinin iç pazarda kalıcı olma savaşındaki gelişimlerine güç kattı. Son iki yıldaki gelişimimize Suriye’li bilgisayar mühendislerinin önemli payı bulunmakta. Gelecek hedefimiz her yıl 3 kat büyümek, kazandığımız değerleri kaybetmeden arttırarak ilerlemek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir