Ramazan’da en çok aranan tatil yerleri açıklandı

Ramazan tatili için Google’da en çok Türkiye’den Bodrum, yurt dışı için ise Kos Adası arandı.   Google’da Ramazan boyunca yapılan aramalarda en çok aranan tatil destinasyonları belli oldu. Bu yıl en fazla arama yapılan yurtdışı destinasyonları Kos Adası, Dubrovnik ve Mykanos  olurken, yurtiçinde ise Bodrum, Antalya ve Çeşme birinciliği elde etti.

Google Arama Trendleri’ne göre toplam 4 gün sürecek  Ramazan Bayramı  için tatil planlarının Temmuz ayı sonlarından itibaren yapılmaya başlandığı görülüyor.

Tatil ile ilgili aramalar Ramazan’ın birinci haftasından itibaren başlayarak giderek artış göstererek, 4’üncü hafta içinde en yüksek noktaya ulaştı. Bu süre içinde, yurt dışı tatil planı yapanlar, tatil süresinin kısa olması nedeniyle Türkiye’ye yakın noktaları seçti.

En fazla aranan destinasyonlar arasında ilk sıralarda Kos Adası, Dubrovnik, Mykanos, İtalya, Yunanistan, Rodos Adası yer aldı. Yurtiçinde ise ilk sırayı Bodrum kaptı. Bodrum’u Antalya, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Alanya, Ayvalık, Didim, Kemer ve Fethiye izledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir