Ramazan’da en çok aranan tatil yerleri açıklandı

Ramazan tatili için Google’da en çok Türkiye’den Bodrum, yurt dışı için ise Kos Adası arandı.   Google’da Ramazan boyunca yapılan aramalarda en çok aranan tatil destinasyonları belli oldu. Bu yıl en fazla arama yapılan yurtdışı destinasyonları Kos Adası, Dubrovnik ve Mykanos  olurken, yurtiçinde ise Bodrum, Antalya ve Çeşme birinciliği elde etti.

Google Arama Trendleri’ne göre toplam 4 gün sürecek  Ramazan Bayramı  için tatil planlarının Temmuz ayı sonlarından itibaren yapılmaya başlandığı görülüyor.

Tatil ile ilgili aramalar Ramazan’ın birinci haftasından itibaren başlayarak giderek artış göstererek, 4’üncü hafta içinde en yüksek noktaya ulaştı. Bu süre içinde, yurt dışı tatil planı yapanlar, tatil süresinin kısa olması nedeniyle Türkiye’ye yakın noktaları seçti.

En fazla aranan destinasyonlar arasında ilk sıralarda Kos Adası, Dubrovnik, Mykanos, İtalya, Yunanistan, Rodos Adası yer aldı. Yurtiçinde ise ilk sırayı Bodrum kaptı. Bodrum’u Antalya, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Alanya, Ayvalık, Didim, Kemer ve Fethiye izledi.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  TTNET’ten '3’lü Avantaj Kampanyası'

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir