RSA ile cep telefonunuz artık daha güvenli

RSA’in yeni mobil uygulaması Sahte Uygulamalarla Mücadele Hizmeti (FraudAction Anti Rogue App Service) ile kullanıcılar; cihaz ve kimlik bilgilerini ele geçirmeyi hedefleyen sahte mobil uygulamaları tespit ederek, devre dışı bırakabiliyor.

Mobil uygulama mağazalarında kötü amaçlı ve lisanssız uygulamaların ortaya çıkmasının önüne geçmek için EMC’nin Güvenlik Birimi olan RSA, yeni uygulama servisini, Las Vegas’ta düzenlenen BlackHat 2012 Konferansı’nda tanıttı. RSA Sahte Uygulamalarla Mücadele Hizmeti (RSA FraudAction Anti Rogue App Service) elektronik ortamda dolandırma amaçlı sahte mobil uygulamaları tespit edip, gerekli müdahalede bulunmak için tasarlandı.

RSA’in Kimlik & Veri Korumadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Schiappa konuyla ilgili açıklamasında; “Online bankacılık, perakende satış, oyun ve diğer etkinlikler için yasal mobil uygulamalar sunan kuruluşların son zamanlarda uygulama mağazaları içinde ortaya çıkan mobil uygulama tehditlerinden haberdar olmadığını ve bu tür tehditler için de hazırlık yapmadıklarını görüyoruz. RSA’in dolandırıcılıkla mücadele konusunda tecrübeli olan uzmanlarının önderliğinde tasarlanan RSA Sahte Uygulamalarla Mücadele Hizmeti, bu kuruluşlara dolandırıcılık sonucu oluşacak olası zararı azaltmaları konusunda yardımcı olacak. RSA’in bu yeni çözümü kötü amaçlı yazılımları yaymak ve maddi çıkar elde etme amacıyla kişisel bilgileri çalmak için hazırlanmış olan sahte uygulamaları hiçbirşeyden haberi olmayan tüketicileri istismar etmeden önce tespit ediyor ve kapatıyor” dedi.

Yapılan araştırmalara göre; işletmelerin %71’i çalışanlarının iş için kendi mobil cihazlarını kullanmalarına izin veriyor.* Kötü amaçlı Android yazılımların %86’sı, aslında yasal uygulamaların yeniden paketlenmiş, ancak dolandırıcılık amaçlı ücretli bağlantılara yönlendirmeler içeren versiyonları. Bu yazılımların sayısı Temmuz 2012’de 20 binin üstüne çıktı.

RSA, sektörün dolandırıcılıkla mücadele konusunda en tecrübeli uzmanlarını; başarısı kanıtlanmış, tescilli, tehdit-tespit etme altyapısı ile bir araya getirerek, işletmelerin mobil uygulama ortamlarını daha net şekilde görebilmelerine yardımcı oluyor. Bu sayede şirketlerin, dolandırıcılıkla savaş konusundan sorumlu ekiplerine bu yeni tehdit hakkında daha çok bilgi sahibi olmaları için fırsat sunuyor. RSA’in yeni hizmeti son kullanıcıların cihazlarının sistemine sızmak ya da kimlik bilgilerini çalmak için tüketici markalarını kullanan sahte mobil uygulamaları tespit etmeleri konusunda kuruluşlara yol gösteriyor. RSA’in proaktif yaklaşımı, çevrimiçi uygulama mağazalarının düzenli ve sürekli olarak takip edilmesini ve sahte mobil uygulama tehditleri karşısında gerekli müdahalenin yapılmasını sağlıyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Uber, korsanlara 100 bin dolar ödedi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir