Rus şirketi Yota, iki ekranlı telefon geliştirdi

Bir Rus telefon şirketi, ekranlarından biri kağıt ekran olan iki ekranlı bir telefon geliştirdiğini açıkladı. Yota adlı şirket, telefonun az enerji harcayan ikinci bir ekrana sahip olmasının, kullanıcıların sosyal medya güncellemelerine ulaşmalarını kolaylaştıracağını söyledi.

İkinci ekran sayesinde, cihazının pilinin bitmek üzere olduğu durumda bile kritik bazı bilgilerin görüntülenmesi mümkün olabilecek. Şirket Android işletim sistemi ile çalışan 4G özellikli telefonu, 2013 yılının ikinci yarısında piyasaya sürecek. Ancak sektördeki bir uzman, telefondaki özelliğin Batı piyasalarında başarı için yeterli olmayacağını söyledi.

Saint Petersburg merkezli Yota asıl olarak modem üretimiyle tanınıyor. Eğer telefon planlandığı gibi piyasaya sürülürse bu, şirketin ilk telefonu olacak. Şirket, telefonu Samsung Galaxy S3, HTC One X ve Sony Xperia T ile aynı sınıfta satacağını açıkladı.

Kağıt ekran teknolojisi daha çok e-kitap okuyucularda kullanılıyor. Bu teknoloji okuma sırasında gözü yormadığı ve güneş altında da okunabildiği için tercih edilebiliyor.

Ancak, e-mürekkep teknolojisinin yenilenme hızının yavaş olması nedeniyle, bu ekranlar video izlemek ya da pek çok bilgisayar oyununu oynamak için kullanılmıyor. Yota şirketinin telefonu ise her iki tür ekranı aynı cihazda birleştiriyor.

Yota’nın Yürütme Kurulu Başkanı Vlad Martynov, BBC’ye yaptığı açıklamada, “İki yıl önce, bugün tüketmeye alıştığımız türden Facebook ve Twitter gibi ürünlere alışık değildik” şeklinde konuştu. Martynov’a göre Yota’nın ürünü, yeni bilgi piyasasında farklı ürünlerin takibini daha da kolaylaştıracak.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  İngiltere'den sonra Fransa da Huawei'ye vedaya hazırlanıyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir