Samsung GALAXY Camera ile fotoğraf makinalarına Android geldi

Samsung GALAXY Camera en son fotoğraf makinesi teknolojisi ile Android 4.1 Jelly Bean yazılım ve kablosuz bağlantı özelliğini bir araya getiriyor. Artık kullanıcılar istedikleri her yerde ve her zaman fotoğraf çekip, düzenleyerek, paylaşabilecekler.

Samsung Electronics, Berlin’de düzenlenen IFA Fuarı’nda GALAXY Camera’yı tanıttı. İletişim alanındaki değişimler göz önünde bulundurularak, kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere geliştirilen GALAXY Camera, Jelly Bean olarak bilinen en yeni Android™ 4.1 platformu ve kablosuz ağ bağlantısı ile yüksek performanslı fotoğraf çekme özelliklerini bir araya getirerek, yepyeni bir cihaz türü ortaya çıkarıyor. Samsung GALAXY Camera, mekan ve zamandan bağımsız, kolaylıkla fotoğraf ve video çekmek isteyenler için mükemmel bir seçenek oluşturuyor.

Samsung Electronics’in IT ve Mobil İletişim Birimi’nin Başkanı JK Shin konuşmasında, “GALAXY Camera, yeni bir görsel iletişim çağı başlatıyor ve iletişimde paradigma değişiminin yolunu açıyor. Sosyal ağların giderek büyümesi ve akıllı telefon ile tablet kullanımının yaygınlaşmasıyla günümüzde insanlar, sözlerden daha fazlasıyla haberleşir hale geldi. Yaşadığımız deneyimleri giderek daha çok fotoğraf ve video ile diğerlerine aktardığımız bir dönemde, GALAXY Camera da bu yeni görsel iletişim çağına öncülük etmek amacıyla tasarlandı. İletişim; yüksek kaliteli görseller ve her an, her yerde, anında yapılabilen paylaşımlarla daha canlı ve daha hareketli bir hale geliyor” dedi.

Google Mobil ve Dijital İçerik Kıdemli Başkan Yardımcısı Andy Rubin de yeni ürününün lansmanından dolayı Samsung ekibini tebrik etti ve “Android üzerinde ilk çalışmalara başladığımız zaman, dijital fotoğrafçılığı bir üst seviyeye taşıyacak akıllı bir kamera geliştirmeyi düşünmüştük. GALAXY Camera, Android platformunun şeffaflığı ve esnekliğine uygun yenilikçi bir ürün” dedi.

GALAXY Camera, hareket halindeyken olağanüstü bir fotoğraf deneyimi sunuyor. Kullanıcılar, artık anında fotoğraflarını düzenlemek ve paylaşmak istediklerinde fotoğrafın kalitesinden fedakarlık etmek zorunda kalmayacaklar. GALAXY Camera’da bulunan 21x süper uzun zum lensi ve süper parlak 16M BSI CMOS sensör sayesinde fotoğraflar artık olağanüstü bir kaliteye sahip olacak. Cihazda ayrıca, profesyonel düzeyde fotoğraf çekmeyi herkes için mümkün kılan ‘Smart Pro’ teknolojisi de bulunuyor. Bu fotoğraf deneyiminde devrim yapan özellik ise Android 4.1 Jelly Bean ve kablosuz bağlantı sayesinde fotoğrafların düzenlenmesini, paylaşılmasını ve daha birçok şeyin yapılabilmesini sağlayan uygulamaların yüklenmesine olanak sağlanması. Kullanıcılar, GALAXY Camera’nın bu harika özelliklerini, pazarın lideri HD Super Clear LCD ekran üzerinden deneyimleyecek. Göz alıcı parlaklık, inanılmaz kolay kullanım ve benzersiz bağlantı özellikleriyle GALAXY Camera, görüntüleme inovasyonlarında yeni bir adımı temsil ediyor.

Etkileyici kalitede fotoğraflar çekin

GALAXY Camera’nın sahip olduğu ‘Smart Pro’ özelliği, göz alıcı sanatsal sonuçlar elde etmek amacıyla birkaç kolay adımda gelişmiş fotoğraf planlarının yeniden oluşturulmasını kolaylaştırıyor. İçinde dolaşması çok kolay olan menü sistemi kullanılarak kullanıcılar, mükemmel fotoğrafın yakalanması amacıyla kameranın ayarlarını otomatik olarak yapan önceden ayarlanmış bir dizi senaryo seçeneğinden birini tercih edebilecekler. Örneğin, özellikle ışığın çok parlak olduğu ortamlarda aşırı pozlamayı azaltma konusunda etkili olan ‘Zengin Ton’ ayarı fotoğrafların daha yoğun çekilmesini sağlarken, ‘Işık İzi’ ayarı da ışık izleriyle dolu akşam kareleri için otomatik olarak enstantane hızını ayarlıyor.

İlginizi çekebilir:  Fazlalık değil, ihtiyaç: Matkap

GALAXY Camera’nın 21x optik zumu düğmeye basılarak ya da dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebiliyor. Böylece kullanıcılar, paylaşmaktan gurur duyacakları kalitede fotoğrafları uzak mesafeden çekebiliyorlar ve OIS sayesinde görüntü de net ve düzenli kalıyor. Kameranın 16 megapiksel 1/2.3” BSI CMOS sensoru, görüntüleri parlak renk ve çözünürlükte yakalarken, 23 mm açıklığa sahip lensi etkileyici geniş açılı fotoğrafların çekilmesini sağlıyor.

Dünya lideri ekran üzerinden fotoğraf ve videolarınızın keyfini sürün

GALAXY Camera fotoğraf çekmeyi, paylaşmayı ve düzenlemeyi bir keyif haline dönüştüren, büyük ve bir kamera ekranı olarak son derece canlı 4.8” (121.2mm) HD Super Clear LCD ekrana sahip. Kullanılan akıllı telefon teknolojisinin bir diğer avantajı da kullanıcıların “Yaklaştır” ve “Çek” gibi bir dizi fonksiyonu konuşarak kontrol etmelerini sağlayan Sesli Kumanda özelliği. GALAXY Camera; kullanımı kolay ve profesyonel özellikler ile minimal ve organik tasarımı bir araya getiriyor.

Görüntüleri cihazınızda düzenleyin ve mükemmel hale getirin

GALAXY Camera, kullanıcıların hareket halindeyken profesyonel kalitede fotoğraf düzenlemesine olanak sağlayan 35 adet güçlü özelliğe sahip “Foto Sihirbazı” üzerinden kapsamlı seçenekler sunuyor. Bu yeni özellikler, yüksek hızlı dört çekirdekli işlemci ve HD Super Clear LCD ekranın avantajını kullanarak, Otomatik Yüz Ayarlaması gibi özelliklere erişim sağlıyor ve böylece dokunmatik ekran üzerinden profesyonel kalitede videoların düzenlenmesine olanak sağlanmış oluyor.

GALAXY Camera’da ayrıca klasör oluşturan, yüzleri etiketleyen ve hatta arzu edilen sonuç elde edilemediğinde fotoğrafın silinmesini öneren yenilikçi, cihaz içi düzenleme aracı “Akıllı İçerik Yöneticisi” de bulunuyor. Kablosuz bağlantı olanağının yanı sıra Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi, GALAXY Camera’nın en son model bir akıllı telefonla aynı internet yeteneklerine sahip olmasını sağlıyor ve böylece kullanıcıların cihazlarından aldıkları keyfi de artırıyor. Samsung’un cihazda önceden yüklenmiş olan uygulamalarının yanı sıra kullanıcılar, internette sörf yapabiliyor ve Google Play veya Samsung Apps mağazasında yer alan uygulamalardan istediklerini yükleyebiliyorlar. Kullanıcılar, uygulama seçmekte zorlandıklarında ise “S Suggest” devreye girerek, fotoğraf düzenleme uygulaması veya eğlenceli bir oyun gibi önerilerde bulunuyor.

Görüntülerinizi her yerden, her zaman paylaşın

Kamerada bulunan “Otomatik Bulut Yedekleme” özelliği önem verilen fotoğrafların çekildikleri anda Samsung’un AllShare uygulaması üzerinden bulut sistemine otomatik olarak kaydedilmesine olanak sağlıyor. GALAXY Camera ayrıca, kullanıcıların “Share Shot” ile çektikleri fotoğrafları anında başkalarıyla paylaşmalarını da mümkün kılıyor. Kullanıcılar, sosyal paylaşım siteleri ve bulut hizmetlerinin dışında GALAXY ailesi arasında zahmetsiz bir şekilde fotoğrafları otomatik olarak paylaşmaları için GALAXY SIII ve GALAXY Note II gibi GALAXY cihazlarla da bağlantıya geçebiliyorlar. Bu yeni cihaz, fotoğraf paylaşımını her zaman mümkün kılan 3G ve 4G bağlantı (Ülkelere göre farklılık gösterebilir) özelliğine de sahip. GALAXY Camera ayrıca ek hız için Çift Bant ve Kanal Bağı ile kablosuz şebeke üzerinde de çalışabiliyor. Cihazın bağlantı özelliği ve çift çekirdek işlemcisi sayesinde kullanıcılar; internette hızlı gezinebiliyor, aynı anda birden fazla uygulamayı kolaylıkla yönetebiliyor ve aynı zamanda görüntü işlemlerini de yüksek hızda gerçekleştirebiliyor. Üstelik tüm bu işlemler, GALAXY Camera’nın pil ömrünü olumsuz etkilemiyor.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir