Sancak, Yandex’e ortaklık haberini yalanladı

İşadamı Ethem Sancak, Yandex’in yüzde 25 hissesini aldığına dair Star gazetesinde yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Sancak yaptığı açıklamada, “24-25 Ekim’de Kosova Priştina Havaalanı açılışı sonrası gazetecilerle yaptığı sohbetten alıntılar yapılmış, Yandex’e çeşitli yüzdeler belirtilerek ortak olduğum ve bu doğrultuda anlaşmanın imzalandığına dair, gerçeği yansıtmayan haberler yayınlanmıştır. Yandex Türkiye’de gelecek potansiyeline ve yerelleşme stratejilerine inandığım güçlü bir internet ve teknoloji şirketi olarak ortaklık yapmak istediğim bir kurumdur. Bu doğrultuda kendileriyle çeşitli görüşmelerim olmuştur. Fakat bu konuda henüz bir sonuca ulaşılmamıştır. İlgi ve alakamı dile getirmiş olduğum bahsi geçen sohbette, beyanatımın yanlış yorumlanmış olduğuna inanıyorum” ifadelerini kulandı.

İlgili haber: Ethem Sancak Yandex’e ortak oldu

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir