Seagate 2013 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

Dünyanın en büyük veri depolama çözümleri üreticisi olan Seagate, 2013 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket 3.7milyar dolar gelir üzerinden 523 milyon dolarlık net kar elde etti. 28 Aralık 2012’de sona eren üç aylık dönemin mali raporlarına göre hisse başına 1,30 dolarlık seyreltilmiş kazanç bildirildi.

Seagate Başkanı ve CEO’su Steve Luczo, mali durumu başarılı olarak değerlendirirken, geleceği düşünerek hareket ettiklerini belirtti. Luczo ayrıca mobil, bulut ve açık kaynak veri depolama alanında sektör liderliği için karlılık, talep ortamı ve etkin yatırımlara odaklandıklarını açıkladı.

Paydaşları için değer yaratmanın en büyük öncelikleri olduğuna değinen Luczo, bu çeyrekte nakit akışlarının %95’ini kar paylarına ve hisse senedi borçlarına aktardıklarını sözlerine ekledi.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  BYD (Build Your Dreams) elektrikli araçlar Türkiye'ye geliyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir