Seagate 2013 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

Dünyanın en büyük veri depolama çözümleri üreticisi olan Seagate, 2013 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket 3.7milyar dolar gelir üzerinden 523 milyon dolarlık net kar elde etti. 28 Aralık 2012’de sona eren üç aylık dönemin mali raporlarına göre hisse başına 1,30 dolarlık seyreltilmiş kazanç bildirildi.

Seagate Başkanı ve CEO’su Steve Luczo, mali durumu başarılı olarak değerlendirirken, geleceği düşünerek hareket ettiklerini belirtti. Luczo ayrıca mobil, bulut ve açık kaynak veri depolama alanında sektör liderliği için karlılık, talep ortamı ve etkin yatırımlara odaklandıklarını açıkladı.

Paydaşları için değer yaratmanın en büyük öncelikleri olduğuna değinen Luczo, bu çeyrekte nakit akışlarının %95’ini kar paylarına ve hisse senedi borçlarına aktardıklarını sözlerine ekledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir