Sebit’ten özel eğitim öğrencilerine ücretsiz online eğitim

Öğrenme teknolojileri şirketi Sebit, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü özel eğitime gereksinimi olan öğrenciler için evde eğitim hizmetine online ürünleriyle destek olacak.

Türk Telekom grup şirketi Sebit’ten yapılan açıklamaya göre şirket, online eğitim ürünlerini özel eğitime gereksinimi olan öğrencilerin de hizmetine sunuyor. Zorunlu öğrenim çağında olup sağlık problemleri nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumdaki öğrenciler için MEB’in sunduğu evde eğitim hizmeti, Sebit’in online eğitim ürünleriyle teknolojik bir boyut kazanıyor.

Bundan böyle MEB ve Sebit iş birliğiyle okul öncesinden liseye özel eğitime gereksinim duyan tüm öğrenciler, Sebit’in online ürünlerinden ücretsiz yararlanabilecek.

Fatih Projesi’nin özel eğitim ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları çerçevesinde ele alınan evde eğitim hizmetiyle, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitime erişimlerini sağlamak ve sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak amaçlanıyor.

Projede, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için Türkiye’nin en kapsamlı ve zengin online eğitim ürünü Vitamin ve lise 9. Ve 10. sınıflar için zengin içeriğiyle Lisego ürünleri yer alıyor.

Vitamin’in içeriği matematik, fen bilimleri, Türkçe, sosyal bilgiler ve 8. sınıflar için İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 5. sınıflar için İngilizce derslerinden oluşuyor.

Lisego ise Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil ve Anlatım, Tarih, Coğrafya derslerini kapsıyor.

Sebit’in küçük yaş gruplarına yönelik geliştirdiği İngilizce ve okuma yazma ürünlerinden de özel eğitime gereksinim duyan okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ücretsiz yararlanabilecek.

Tüm bu ürünlerden ücretsiz olarak yararlanabilmek için özel eğitime gereksinimi olan öğrencilerin “www.vitaminegitim.com/ozelogrenci” adresinden üyelik işlemlerini yaptırmaları yeterli olacak. Üyelik işlemlerini yaptıran öğrenciler, kendi seviyelerine uygun eğitim ürünlerini hemen kullanmaya başlayabilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir