Serpil Timuray, ‘EMEA’nın En Güçlü 15. İş Kadını’ oldu

Vodafone Grubu Dünya İcra Kurulu Üyesi Serpil Timuray, Fortune Dergisi’nin hazırladığı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgelerini kapsayan “En Güçlü İş Kadınları” listesinde 15’inci sırada yer aldı.

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre, Timuray, iş dünyasının önde gelen yayınlarından Fortune Dergisi’nin hazırladığı “2015 – EMEA Bölgesi’nin En Güçlü İş Kadınları” listesine 15’inci sıradan girdi.

Listenin ilk sırasında Banco Santander’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ana Botin bulunurken, bu ismi Imperial Tobacco Üst Yöneticisi Alison Cooper ve SEB Group Başkanı Annika Falkengren izledi.

Serpil Tümuray’a ilişkin Fortune Dergisi’nde yer alan değerlendirmede, şunlar kaydedildi:

“46 yaşındaki Timuray, geçen yıl Vodafone Grubu’nun Afrika, Orta Doğu, Asya Pasifik (AMAP) Bölge Direktörlüğüne atandı. Timuray’ın yönettiği birim, 2014-2015 mali yılında 21 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi. Vodafone Grubu böylece, AMAP bölgesinde 2014-2015 mali yılı satış gelirlerinde yüzde 7 artış sağladı. Danone de yakın geçmişte Timuray’ı dünya yönetim kuruluna bağımsız direktör olarak atadı.”

Timuray, geçen yıl da listeye girmişti

Serpil Timuray, Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki iki yönetim bölgesinden biri olarak konumlanan AMAP Bölgesi’nin yönetiminden sorumlu bulunuyor.

Vodafone Grubu’nda, özellikle gelişmekte olan bölgelerde mobil teknolojilerin gücüyle ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmayı hedefleyen önemli çalışmalara imza atan Timuray, bu kapsamda mobil ödemeler servisi m-Pesa’yı bölgesinde yaygınlaştırdı.

Timuray, Hindistan, Türkiye, Gana, Kenya, Tanzanya, Yeni Zelanda dahil 6 AMAP pazarında Çiftçi Kulübü programının da hayata geçmesini sağladı.

Mobil teknolojilerin gücüyle kadınların ekonomik ve sosyal hayata eşit katılımını sağlayan çalışmalar da yürüten Timuray, geçen yıl da Fortune Dergisi tarafından yayımlanan “Avrupa, Ortadoğu, Afrika’nın En Güçlü Kadınları” listesinde 15’inci sırada yer almıştı.

Newsweek’in 2013 yılında hazırladığı “Dünyanın En Etkili 125 Kadını” listesine de Timuray, 79’uncu sıradan girmişti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir