Siber suçlular siber mafyaya dönüştü

Antivirüs yazılım şirketi ESET, NOD32 ve Smart Security ürünlerinin 7. sürümlerini kullanıma sunduğunu duyurdu. Şirketi yeni ürünlerinde, güvenlik yazılımlarını aldatmaya yönelik karmaşık algoritmaları tespit eden derinlikli algılama teknolojileri geliştirdiğini belirtiyor.

Şirketin açıklamasına göre, ESET 7, ‘sıfırıncı gün’ adı verilen saldırılar ve güncelleme açıklarına karşı kullanıcıyı korurken, yeni temizleyici modülüyle de inatçı virüslerin temizlenmesini sağlıyor.

ESET ayrıca telefon ve online olarak canlı ve kesintisiz hizmet verecek 7/24 “ESET Destek“ uygulamasını da hayata geçirdiğini açıkladı. ESET kullanıcıları 0850 221 37 38 numaralı telefondan ürünlerle ilgili teknik destek alabilecek.

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, ESET’in global olarak Versiyon 7 ürünleriyle birlikte marka konseptini de “Enjoy Safer Technology“ olarak değiştirdiğini duyurdu.

ESET Türkiye CEO’su Alain Soria ise “Global şirketlere yönelik siber saldırılar son bir yılda iki katına; %18’den %35’e çıktı. Bu da gösteriyor ki, artık karşımızda birkaç heyecanlı kişi yok. Siber suçlular artık organize siber mafyaya dönüştü. Bu siber mafya, şimdi yeni nesil yazılımlar ve kodlarla teknolojik olarak görünmez hale gelmeye çalışıyor.” dedi

Soria, Türkiye’de 11 milyon kullanıcı ve %33’lük pazar payıyla ESET NOD32 ve ESET Smart Security ürünlerinin en çok kullanılan bilgisayar güvenlik yazılımları olduğunu söyledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir