Sophos şimdi de ev kullanıcılarının hizmetinde

Sophos, dünyanın önde gelen kurumlarına hizmet vermek için tasarlanan güvenlik teknolojileriyle güçlendirdiği yeni Sophos Home Premium’u ev kullanıcılarının beğenisine sundu.

Ağ ve uç nokta güvenliğinde dünyanın önde gelen şirketlerinden Sophos, dünyanın dört bir yanındaki dev kurumlara hizmet vermek için tasarladığı güvenlik teknolojileriyle güçlendirilmiş yeni Sophos Home Premium’u ev kullanıcılarının beğenisine sundu.

Sophos Home Premium, her türlü zararlı yazılım, siber saldırı girişimi ve kişisel bilgilerin çalınmasına karşı etkin ve gerçek zamanlı koruma sağlıyor. Ayrıca günümüzün korkulu rüyası fidye saldırıları başta olmak üzere, henüz keşfedilmemiş tehditlerin algılanmasına ve engellenmesine olanak tanıyor.

Sophos Pazarlama Yöneticisi Matt Fairbanks, yenilenen Sophos Home Premium ile ilgili olarak, “Dünya genelinde 280 binden fazla bilgi teknolojileri organizasyonu siber tehditlerden korunmak için Sophos’a güveniyor. Biz ev kullanıcılarının da bu korumaya layık olduğunu düşündük. Bu nedenle Sophos Home ürününü tasarlarken dünyanın en büyük markalarını koruyan, kanıtlanmış güvenlik teknolojilerimizi temel aldık. Sophos Home ile ev kullanıcılarına endüstrinin en etkili, en yenilikçi ve en anlaşılır koruma çözümünü sunduğumuza inanıyoruz” dedi.

Son Kullanıcılar da Artık Kurumsal Nitelikte Koruma Bekliyor

Sophos Araştırma Birimi Yöneticisi Chester Wisniewski, 2017 yılında bilgi güvenliği karaborsasının daha da fazla güç kazandığına dikkat çekti. Wisniewski, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl bilgi güvenliği karaborsasına yön veren siber oluşumların, kişisel bilgileri ele geçirmek ve verilerini rehin alarak kullanıcıları fidye ödemeye zorlamak amacıyla pek çok yeni saldırı tekniğine başvurduğunu gözlemledik. Bu sadece kurumlar için değil, bireyler için de büyük bir tehdit ortaya koyuyor. Bireysel müşterilerimiz bizden dünyanın en büyük organizasyonlarına sağladığımız nitelikte güvenlik çözümleri talep ediyor. Sophos Home Premium’u bu anlayışla fidye yazılımları, web tehditleri ve çevrimiçi saldırılara karşı en iyi korumayı sunmak için tasarladık.”

Evinizdeki 10 Farklı Cihaz Koruma Altında

Ev kullanıcılarının ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan Sophos Home Premium ile 10 adede kadar PC ve Mac bilgisayar koruma altına alınabiliyor. Sophos Home Premium ile gelen diğer özellikler şöyle sıralanıyor:

• Gelişmiş Fidye Tehdidi Koruması
Verilerinizi ve sürücülerinizi şifreleyerek sizi fidye ödemeye zorlayan yazılımları engelliyor.

• Davranışa Bağlı Gerçek Zamanlı Koruma
Yeni geliştirilen zararlı yazılımlar, istenmeyen uygulamalar ve yazılımlardan kaynaklanan sistem açıkları aracılığıyla gelecek potansiyel tehditlerin önüne geçiyor.

• Zararlı Web Sitelerinden Koruma
SophosLabs tarafından sağlanan ve sürekli güncellenen kara listeyi temel alarak tehdit ortaya koyan web sitelerinin neden olabileceği zararları engelliyor.

• Gerçek Zamanlı Antivirüs
Bilinen virüs, zararlı yazılım, Truva atı, solucan, robot, istenmeyen yazılım, fidye yazılımları ve benzer diğer tüm tehditlere karşı etkin koruma sağlıyor.

• Mahrem Bilgilerin Korunması
Web kamerasına erişim isteklerini kontrol altına alıyor ve tuş vuruşu kaydetme girişimlerini engelliyor.

• Aile Web Koruması
Çocukların ziyaret edebilecekleri çevrimiçi siteleri kontrol etme olanağı veriyor.

• Uzaktan Yönetim
Basit bir web arayüzü üzerinden farklı konumlardaki tüm cihazların güvenliğini sağlıyor.

• Gelişmiş Web Koruması
İnternette daha güvenli sörf ve alışveriş yapabilmeniz için, oltalama saldırılarına ve sistemlere zarar vermek üzere müdahale edilmiş web sitelerine karşı koruma sunuyor.

• Çevrimiçi Bankacılık Koruması
Bankacılık işlemlerinizin ve kredi kartı bilgilerinizin kötü niyetli kişiler ve tuş vuruşu kaydeden uygulamalar tarafından ele geçirilmesini engelliyor.

• Gelişmiş Zararlı Yazılım Temizleme
Sisteme önceden bulaşmış her türlü zararlı yazılımların temizlenmesini sağlıyor.

Sophos Home Premium’un 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü Sophos Home web sitesi üzerinden edinebilirsiniz. Daha fazla bilgi için https://home.sophos.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir