Steve Jobs rolünü reddetti

Ünlü sinema oyuncusu Christian Bale, Walter Isaacson’un kitabından uyarlanacak ve Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs’un hayatını konu alan filmde Jobs’u oynaması için yapılan teklifi reddetti.

Ünlü yıldıza yakın kaynaklar, konuya ilişkin olarak verdikleri demeçlerde aktörün rol ile ilgili olumsuz birtakım hislere kapıldığı ve uzun bir karar verme sürecinin ardından da Steve Jobs rolünü reddettiğini ifade etti.

Aaron Sorkin’e ait olan ve yönetmen koltuğunda da Danny Boyle’un oturacağı söz konusu filmin çekimlerinin 2015’in bahar aylarında başlamasının planlandığı ve filmde Apple’ın kurucularından Steve Wozniak rolünü ise Seth Rogen’in oynayacağı belirtildi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, aslında söz konusu filmin Sosyal Ağ adlı filmle ünlenen David Fincher tarafından çekilmesi gerekiyordu. Ancak Fincher’in astronomik ücretler talep etmesi üzerine kendisi ile yapılan görüşmeler filmin yapımcıları tarafından sonlandırılmıştı.

Tam da bu dönemde Steve Jobs rolünü canlandırması için kendisine teklif yapılan Christian Bale de uzun bir düşünme döneminin ardından projeyi terk etmiş oldu. Bilindiği üzere ilgili rol Leonardo Di Caprio’ya da teklif edilmiş, ancak ünlü oyuncu Steve Jobs rolünü reddetmişti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir