Telekom otoriteleri İstanbul’da buluştu

10. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyiciler Konferansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ev sahipliğinde 7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul’da yapıldı.

Ülkemizle birlikte 18 ülkeden bakanlıklar, düzenleyici kurumlar, sivil toplum kuruluşları, işletmeciler, üniversiteler ile uluslararası kuruluşlardan 300 katılımcıyı bir araya getiren konferansta elektronik haberleşme sektörü ile ilgili güncel pek çok hususta bilgi, görüş ve tecrübe paylaşımı yapıldı.

Konferansa; Afganistan, Kosova ve KKTC Bakan seviyesinde, Afganistan, Güney Kore, Hırvatistan, Kamerun, Kosova, Lübnan, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Sri Lanka, Tunus Düzenleyici Kurum Başkanı seviyesinde, Arnavutluk, Azerbaycan, Romanya ve Sudan da üst seviyeli olarak katılım gösterdi.

Yine, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU), Posta ve Telekomünikasyon İdareleri Avrupa Konferansı (CEPT), Mobil İşletmecileri Birliği (GSMA), Internet Tahsisli Adlar ve Sayılar Kurumu (ICANN), Almanya merkezli DAI Laboratuarı konferansta temsil edildi.

Düzenleyiciler ve uluslararası kuruluş temsilcilerinin yer aldığı oturumların yanı sıra, ülkemiz elektronik haberleşme sektörünün başlıca sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile önde gelen işletmecilerin genel müdürleri de farklı oturumlara katılım sağladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ikili işbirliği faaliyetleri kapsamında, Sri Lanka Telekomünikasyon Düzenleme Komisyonu ve Kamerun Telekomünikasyon Düzenleme Kurulu ile Mutabakat Zabıtları imzalandı.

BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer “10. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyiciler Konferansı BTK’nın ev sahipliğinde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Konferans, ülkelerin teknoloji ve tecrübe paylaşımları açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir