Telekomünikasyon hizmetleri iyileşecek

Uzaya gönderilen iki yeni uydu sayesinde Avrupa, Afrika ve Asya’da telekomünikasyon hizmetleri iyileşecek. Uydular Güney Amerika’dan uzaya gönderildi.

“Astra 2F“ ve “GSAT-10“ adlı iki uydu, Avrupa Uzay Ajansı’na ait “Ariane 5“ adlı roketle Güney Afrika’daki Fransız Guyanası’ndan uzaya gönderildi. Kourou uzay üssünden fırlatılan 50 metrelik roketin uyduları yörüngeye başarıyla bıraktığı kaydedildi.

Avrupa Uzay Ajansı’ndan yapılan açıklamada, roketin Kourou’dan yerel saatle cuma günü saat 17:00’de fırlatıldığı, roketin yarım saat süren yolculuğunun ardından hedefe ulaştığı belirtildi.

“Astra 2F“ ve “GSAT-10“ adlı uyduların Avrupa, Afrika ve Asya’da televizyon ve telekomünikasyon hizmetlerini iyileştireceği belirtildi. Deutsche Welle’nin haberine göre, uyduların 15 yıl boyunca uzayda kalması planlanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir