TTNET Girişimcileri Silikon Vadisi’nde

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET’in, dijital ekosistemini büyütme vizyonu doğrultusunda desteklediği 5 girişimci Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu (SUGK) işbirliğiyle Silikon Vadisi’ni ziyaret etti. 19 Haziran’da düzenlenen Etohum San Francisco toplantısı ile başlayan Silikon Vadisi turu ile girişimciler, Google, Apple, Facebook, IDEO gibi teknoloji dünyasının lider girişimlerini ziyaret etme, atölye çalışmalarına katılma, Silikon Vadisi’ndeki şirketlerin başarı hikâyelerini ilk elden dinleme gibi imkanların yanı sıra, San Fransisco’daki ve Silikon Vadisi’ndeki yatırımcılarla da buluşma fırsatı bulacak.

Yenilikçi fikir sahibi girişimcilere iş fikirlerini test etme ve olgunlaştırma imkânı sunan “Teknoloji Vadisi” programını sürdüren TTNET, başarılı girişimcileri teknoloji dünyasının merkezi olan Silikon Vadisi’ne götürmek üzere Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu işbirliğiyle özel bir tur düzenledi. Silikon Vadisi turuna, TTNET’in Teknoloji Vadisi programından ve Sabancı Üniversitesi’nin kuluçka merkezi SUCOOL’dan seçilen 5 girişimci katıldı.

Girişimcilerin ilk durağı 19 Haziran’da Türkiye’nin önde gelen girişim hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum’un San Francisco toplantısı oldu. Türkiye ve ABD’nin dört bir yanından gelen ünlü girişimciler ve yatırımcılarla tanışma fırsatı bulan girişimciler, Türkiye internet ekosistemini geliştirecek yeni iş fırsatlarını keşfetme imkânına da sahip oldu.

Girişimcilerin bundan sonraki ilk durağı Stanford Üniversitesi kuluçka merkezi StartX olacak ve ardından San Francisco’daki 500 startups ve Founder Institute gibi hızlandırıcıları ziyaret edecekler. Silikon Vadisi’nde bir hafta geçirecek girişimciler, Google, Apple ve Facebook gibi internet dünyasının lider şirketlerini ziyaret edecekler.

TTNET’in ülke ekonomisinin kalkınmasında büyük önem taşıyan girişimcilik ekosistemini destekleme çalışmalarının en yeni örneği olan Silikon Vadisi turuna katılacak olan girişimciler ve projeleri şöyle:

· Oğuzhan Urulu, TTNET Teknoloji Vadisi programı kapsamında, sesli sosyal ağ projesi, Whispto
· Ali Can Akdeniz, Yeşil sertifikalı ürün ve tedarikçi listeleme portalı projesi, Greenoscope
· Kadir Haspalamutgil, Akıllı ev aydınlatma çözümü, Evrika
· Hasan Demirhan, Kurumsal veri arama motoru projesi, 6LT
· Anıl Topal, Bireysel otomobil kiralama platformu projesi, Maşinga

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir