TTNET Müzik ‘Yılın Albümü’nü seçti

Türkiye’nin dijital müzik platformu TTNET Müzik, 2014 yılı boyunca paylaştığı 350’den fazla albümün arasından en iyi albümü, kullanıcılarına Twitter yoluyla seçtirdi. Twitter’da büyük ilgi gören yarışmada birinci, “İkinci Hal” albümüyle Bengü oldu.

Her geçen gün daha da fazla beğeni toplayan Türkiye’nin dijital müzik platformu TTNET Müzik, yıl içinde 350’den fazla albümü paylaşmasının yanı sıra kullanıcılarının “Yılın Albümü”nü seçmesini de sağladı.

Twitter kullanıcılarının #YılınAlbümü etiketiyle dahil oldukları yarışma, sosyal medya kanallarında çok büyük ilgi gördü. TTNET Müzik’in “Yılın Albümü” sayfası, 30.000’den fazla tekil ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Kampanya süresince 5 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan TTNET Müzik Facebook sayfasının takipçi sayısı ise 1 milyonun üzerine çıktı. TTNET Müzik’in Twitter sayfasının takipçi sayısı ise aynı dönemde 75.000 barajını geçti.

Türkiye’nin dijital müzik platformu TTNET’in Yılın Albümü yarışması için kullanıcılarına duyurduğu #YılınAlbümü etiketi ise çok büyük beğeni topladı. 4.343 Twitter kullanıcısının tweet attığı #YılınAlbümü etiketi, 12 milyondan fazla Twitter kullanıcısına ulaştı.

Yılın Albümü yarışmasının birincisi, İkinci Hal albümüyle Bengü olurken, albümle ilgili en yaratıcı tweeti atan Twitter kullanıcısı Ali Rıza Tunçer ise ünlü sanatçıyla tanışma fırsatına da sahip olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir