TTNET’ten Gezinti servisine soruşturma hakkında açıklama

TTNET, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 14.12.2012 tarihli 2012/DK-14/623 sayılı kararına ilişkin web sitesi üzerinde açıklama yaptı. BTK, TTNET’in Gezinti.com sitesi üzerinde verdiği hizmet hakkında kullanıcı gizliliğini ihlal gerekçesiyle soruşturma başlatılmasına karar vermişti. TTNET’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 14 Aralık 2012 tarihli kararına yönelik olarak tarafınızı bilgilendirmeyi arzu ediyoruz. Gezinti, Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET tarafından PT Reklam işbirliğiyle, kullanıcıların isteğine ve açık onayına bağlı sunulan, güvenli, kişisel verilerin gizliliğine saygılı, şeffaf, çevrimiçi ve ücretsiz bir hizmettir.

TTNET müşterileri, kendilerine yapılan çevrimiçi daveti kabul edip onaylarlarsa Gezinti’yi kullanmaya başlayabilir, diledikleri anda bu hizmetten faydalanmaya son verebilirler. Gezinti; internette dolaşırken ilgilenilen kategorilerdeki içerik ve/veya reklamları sunma yöntemiyle kullanıcıların internet deneyimlerini kişiselleştirerek tüketiciye fayda sağlarken, reklam veren için de hedef odaklı bir yaklaşım sunarak reklam dünyasına yeni bir vizyon kazandırmıştır. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, gerçek anlamda ilgilendikleri konulara ulaşmak için daha az zaman harcarken, ilgi alanlarına girmeyen reklamlarla da karşılaşmazlar.

Müşteri odaklı yaklaşımı ilke edinen ve tüm faaliyetlerini bu doğrultuda sürdüren şirketimiz; BTK’nın 14 Aralık 2012 tarihinde açıkladığı kararı hassasiyetle değerlendirme çalışmalarına başlamıştır. Saygıyla karşıladığımız bu kararın, internet endüstrisine önemli katkıları olacağına ve konuyla ilgili düzenlemelerde bugüne dek açık olmayan pek çok noktanın netleştirilmesini sağlayacağına inanıyoruz.

Söz konusu süreçteki gelişmelerin; internet reklam endüstrisinde faaliyet gösteren tüm uygulamaların kişisel güvenlik standartlarını Gezinti seviyesine çıkartmalarına katkı sağlayarak sektöre emsal teşkil etmesini umuyoruz. Bunun ötesinde, BTK’nın bu kapsamda yürüttüğü çalışma ve değerlendirmelerin tüm dünyaya örnek olacağının da altını çizmek isteriz. TTNET, müşterilerinin en iyi hizmeti alması için çalışmaya devam edecektir.

Saygılarımızla,

TTNET A.Ş.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Wikileaks'in kurucusu için kader haftası

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir