Türk ‘hacker’lar Suriye Elektronik Ordusu’na saldırdı

Türk Güvenliği Hacker Grubu, Suriye’deki iç savaştan sonra ortaya çıkan ve genellikle Twitter üzerinde yaptığı ‘hack’ eylemleriyle adından sıkça söz ettiren ünlü ‘hacker’ grubu Suriye Elektronik Ordusu’na saldırdı.

Eylemleri sıklıkla takip edilen Suriye Elektronik Ordusu, özellikle sosyal mühendislik yöntemlerini kullanarak ünlü markaların, kurumların ve medya kuruluşlarının Twitter hesaplarını ele geçirmesiyle tanındı.

Grup, son yaptıkları eyleminde Microsoft’un Twitter hesabını ve bloğunu ‘hack’lemişti. Aralarında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’nın resmi Twitter hesabı dahil, pek çok ünlü kişi ve kurumun hesapları Suriye Elektronik Ordusu tarafından ele geçirilmişti.

Bu hızlı ‘hack’ girişimlerine bir Türk Hacker grubu olan Türk Güvenliği karşılık verdi. Grup, Suriye Elektronik Ordusu’nun resmi web sitesi olan www.sea.sy adresini ‘hack’leyerek kendi lehine propaganda yaptı.

‘Hack’lenen sitenin Zone-H ekran görüntüsüne http://zone-h.org/mirror/id/21545300 adresinden ulaşabilirsiniz.

Ünlü hacker grubunun bu duruma karşılığı şimdi merak konusu.

Görülen o ki, siber dünyada savaş durmaksızın devam ediyor.

Yazar: Onur Oktay

Türkiye’nin doğa harikası eşsiz illerinden birisi olan “Bolu” doğumluyum. 1999 yılından bu yana bilişim teknolojileriyle ilgileniyorum. Bu işlere bulaşan çoğu insan gibi bende IRC (Internet Relay Chat) ile uzun süre haşır neşir olduktan sonra kendimi profesyonel olarak geliştirebileceğim ve hayatımın odak noktası olacak olan sistem, network ve güvenlik alanına yöneldim. MCT, MCSE ve MCTS gibi ünvanlara sahibim. 2005 yılından bu yana profesyonel olarak özel bilişim eğitim kurumlarında Microsoft teknolojileri üzerine eğitimler veriyor, sektördeki kamu kurum ve özel kuruluşlarına güvenlik alanında danışmanlık yapıyorum. 2009 yılından bu yana resmi bir kurumda bilgi işlem merkezinde Sistem ve Güvenlik Uzmanı olarak çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir