Cinzia Farisè

Türk Prysmian Kablo’nun yeni CEO’su Cinzia Farisè

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe faaliyet gösteren Prysmian Group’un Türkiye operasyonunun başına CEO olarak Cinzia Farisè atandı.

1 Eylül 2019 tarihinden itibaren göreve başlayan yeni CEO Cinzia Farisè ile tanışmak ve tebrik etmek için özel organizasyon düzenlendi. Toplantıya, şirketin pazarlama, satış ve Müşteri Koordinasyon Merkezi ekipleri ile A-Takımı yetkili satıcıları katıldı.

18 Eylül Çarşamba günü Point Hotel Barbaros’ta düzenlenen özel etkinlikte bir konuşma yapan Türk Prysmian Kablo Yurtiçi Satış Direktörü Etem Bakaç tüm satış ekibi ve A-Takımı adına Cinzia Farisè’yi tebrik ederek, şunları söyledi:

Kablo sektöründe çok deneyimli bir isim

“Sayın Cinzia Farisè gerek yöneticilik alanında gerekse de kablo sektöründe Prysmian bünyesinde çok deneyimli bir isim.

Uzun yıllara dayanan deneyimi, birikimi ve başarılı çalışmalarıyla Türk Prysmian Kablo Ailesi’ne de çok şey katacağına inancımız tam.

Kendisine tüm satış ekibimiz ve A-Takımımız adına “Aramıza Hoş Geldiniz” diyerek, başarılarının devamını diliyoruz.”

En prestijli projelerde yer almayı sürdüreceğiz

Tüm ekibe tek tek teşekkür eden Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè ise, şu ifadeleri kullandı:

“Türk Prysmian Kablo’nun hem sektörde hem de Grubumuz içerisindeki bilinirliği çok iyi. İşini tutkuyla yapan ve alanında uzman olan, sektörünün en iyisi Satış & Pazarlama ekibimiz ve A-Takımı yetkili satıcılarımız ile birlikte çalışacağım için çok mutluyum ve heyecanlıyım.

‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz doğrultusunda, firmamızın tarihindeki en iyi sayfalarından birini daha yazmak üzere sahip olduğumuz azim ile, alanında en prestijli projelerde yer almayı sürdüreceğiz.”

Cinzia Farisè kimdir?

2005-2014 yılları arasında Prysmian Group bünyesinde çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunan Cinzia Farisè, Erkan Aydoğdu’nun grubun Güneydoğu Asya ve Pasifik Bölgesi CEO’luğuna atanmasının ardından Prysmian Group’un Türkiye operasyonunun yeni CEO’su oldu.

İtalya Brescia Üniversitesi Ekonomi ve Ticaret Bölümü’nden yüksek lisans derecesine sahip olan Cinzia Farisè, 2005-2011 yıllarında Prysmian İtalya SpA Satış Direktörlüğü, 2011-2014 yılları arasında Prysmian Group Hindistan CEO’luğu, 2013-2014 yılları arasında da Prysmian Group’un İtalya Genel Merkezi’nde Enerji ve Altyapı Sistemleri Business Unit Global Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Türk Prysmian Kablo’nun 1964’ten bu yana Bursa Mudanya’da bulunan ve yüksek teknolojili kablo çözümleri geliştiren ve üreten fabrikasını, sektöründe ilk olan Ar-Ge Merkezi’nin ve 500’e yakın çalışanın yönetimini devralan Cinzia Farisè, çalışmalarına Türkiye’de devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde sürdürülebilirlik raporunu açıklayan Prysmian Group’un 30.000 kişilik toplam işgücünün yaklaşık yüzde 30’unu kadınlar oluşturuyor. 2020’de yüzde 12 oranında kadın yöneticiye sahip olma hedefine doğru güçlü bir ilerleme kaydeden Prysmian Group, 2017’de yüzde 6,4 olan bu oranı 2018’de yüzde 10,8’e çıkardı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir