Türk Telekom ve Gigaset’ten ‘akıllı ev telefonu’

Türk Telekom, “kablosuz telefon teknolojisinin mucidi, Avrupa ve Çin pazarının lideri” Alman Gigaset’le yaptığı işbirliğiyle yeni akıllı ev telefonunu piyasaya sunuyor.

Türk Telekom açıklamasına göre, Türkiye’nin iletişim altyapısını ileri teknolojilere hazır hale getiren Türk Telekom, dünyanın ilk seri telefon üreticisi Alman Gigaset’le işbirliği gerçekleştirdi. Türk Telekom ve Gigaset AG’nin mühendisleri tarafından tasarlanıp Almanya’da üretilen akıllı ev telefonları 20 Aralık 2013’ten itibaren pazara sunulacak.

Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz, kablosuz telefon teknolojisini icat eden, Avrupa ve hatta Çin’in pazar lideri, 2012 Yılın Fabrikası ödüllü Gigaset’le işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu işbirliğiyle pazara sunulacak akıllı ev telefonlarının dijital yaşam dönüşümüne önemli bir adım daha ekleyeceğini ifade etti.

Artık akıllı ev telefonlarıyla internete girmek, televizyon seyretmek, oyun oynamak, müzik dinlemek ve sosyal ağlara bağlanmanın mümkün olacağı bilgisini veren Yılmaz, şunları kaydetti:

“Kullanıcılarımız evde veya ofiste var olan internet bağlantıları üzerinden internete girerek maillerini okuyabilecek, ofis dosyalarını açarak üzerinde çalışabilecek; Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını kullanabilecek. Ev telefonu tarifesini kullanarak konuşmaya da devam edebilecek. Gigaset SL930A akıllı ev telefonuna önceden yüklenmiş olan Türk Telekom GECITT uygulaması ile Wirofon, TTNET Müzik, Tivibu, Bulut Rehber, Bulut Depo, Akttar, Yardım Rehberim gibi Türk Telekom uygulamaları ve Google Play ile tüm uygulamalarına erişilebilecek şekilde Türk Telekom bayi ve ofislerinde satışa sunulacak.”

Yılmaz, akıllı ev telefonuyla ev telefonlarına yepyeni bir değer kattıklarını vurgulayarak, Gigaset SL930A Android DECT telefonu ayda 4,9 TL’den başlayan tekliflerle müşterilerine sunacaklarını bildirdi.

Gigaset AG Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Hasan Palandöken ise Gigaset olarak SL930A gibi üst düzey ve fonksiyonel bir ürünü Türk tüketicileri ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Tüketici elektroniğinde sahip olduğumuz tecrübe ve bilgi birikimini tasarımla harmanlayarak, ihtiyaç ve beklentilerin ötesine geçen bir ürün oluşturduk. Dünya çapında merakla beklenen bu ürünümüz için Türk tüketicisi ve Türk Telekom’a öncelik tanıdık” bilgisini verdi.

Açıklamaya göre, sabit-mobil yakınsamasının en iyi örneklerinden biri olan akıllı kablosuz ev telefonu Gigaset SL930A, tüm aile üyelerinin ortak internet erişimini sağlayacak. Gigaset akıllı ev telefonu, Android kullanıcı ara yüzü, Google Play Store ile uygulama erişimi, HSP / HDSP ile yüksek ses kalitesi, 320×480 3,2” Ekran, 4 GB dahili hafıza, MicroSD kart ile 32 GB’a kadar arttırabilir hafıza, TFT-VA ekran ile her açıdan mükemmel görüntü, Instagram ve Google+ gibi içerik kaynaklarına erişim gibi özelliklere de sahip bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir