Turkcell, ABD’den iki ödülle döndü

Turkcell, mobil iletişim alanında ABD’deki en önemli yarışmalardan biri kabul edilen ve bu sene altıncısı düzenlenen “Mobile Excellence Awards”a (MEA – Mobil Mükemmeliyet Ödülleri) 2 önemli ödülle damgasını vurdu.

Aralarında Disney, Samsung, Qualcomm ve Sony gibi dünya devleri de bulunan 80 finalistin yarıştığı organizasyonda Turkcell, kendi işini kurmak isteyen kadınlara yönelik başlattığı ‘Ekonomiye Kadın Gücü’ projesiyle “Sosyal Farkındalık”, Suriyeli sığınmacılara götürdüğü mobil iletişim hizmetiyle de ‘İnsani Faaliyetler’ dalında birinci seçildi.

Yarışmada finalistler arasında yer alan, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Kıbrıs’taki engellilere yönelik düzenlediği ‘Engelsiz Hayat’ projesi de jüri tarafından övgüye layık görüldü.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Turkcell’de bizim bir mottomuz var: ‘İşimiz teknoloji ama asıl işimiz ve asıl tutkumuz insan’. Turkcell ekibi olarak sosyal ve ekonomik faydaya yol açan işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir