Turkcell Global Bilgi, Rusya’da hızla büyüyor

Yurt dışında yatırımı olan ilk ve tek Türk çağrı merkezi olan Turkcell Global Bilgi, Ukrayna ve Belarus’taki çağrı merkezlerinin ardından Rusya’da ofis açarak, ülke dışındaki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Turkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, Rusça konuşulan coğrafyanın lider oyuncusu olma yönündeki çalışmalarına Rusya’da gerçekleştirdiği yeni bir yatırımla devam ediyor. Yurt dışında yatırımı olan ilk ve tek Türk çağrı merkezi olan Turkcell Global Bilgi, Ukrayna ve Belarus’taki çağrı merkezlerinin ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da ofis açarak, Rusya pazarındaki büyümesini hız kesmeden sürdürüyor.

Yurtdışındaki ilk yatırımını Ukrayna’da 2008 senesinde yapan ve Ukrayna ve Rusya’daki müşterilerine hizmet sunan Turkcell Global Bilgi, kuruluşundan 3 yıl sonra Ukrayna’nın “en hızlı büyüyen dış kaynak çağrı merkezi” oldu. Ardından 2010 senesinde Belarus’ta açtığı çağrı merkezi ile sunduğu hizmet ağını genişletti.

Şu an itibari ile 4’ü Ukrayna’da, 1’i Belarus’ta olmak üzere yurt dışında toplam 5 çağrı merkezi ile Ukrayna, Belarus ve Rusya’daki müşterilerine hizmet sunan Turkcell Global Bilgi, yurt dışında toplam 1000 kişiye istihdam sağlıyor.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Turkcell Global Bilgi’nin Yurtdışı İş Geliştirme Direktörü Vildan Çal Özel; “Turkcell Global Bilgi olarak gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ülkemizi yurt dışında temsil eden ilk ve tek çağrı merkezi olmaktan ötürü son derece gururluyuz. Türkiye’de elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimler sayesinde yatırım yaptığımız ülkelerde çok kısa sürede önemli işlere ve başarılara imza atıyor, üstün hizmet kalitemizi yurt dışına taşıyoruz. Elde ettiğimiz bu başarılar da bizi yeni yatırımlara yönlendiriyor. Ukrayna ve Belarus’taki çağrı merkezi yatırımlarımızdan sonra hedeflediğimiz ülkelerden biri olan Rusya’da ofis açarak bölgesel oyuncu olma yönündeki hedefimize bir adım daha yaklaşık. Bundan sonra da büyük bir kararlılık ve sorumlulukla yurt dışı yatırımlarımıza özellikle Rusça konuşan coğrafyada ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir