Turkcell NGMN Alliance üyesi oldu

Turkcell, Yeni Nesil Mobil Şebekeler Birliği’ne (Next Generation Mobile Networks Alliance/NGMN Alliance) kabul edildi.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Birliğin 14 Ağustos tarihli bildirisiyle, aralarında Turkcell’in de yer aldığı 7 partner daha NGMN üyesi oldu. Türkiye’den yalnızca Turkcell’in kabul edildiği NGMN Birliği’nde, 22 global mobil şebeke operatörü 33 büyük çaplı telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısı ve 12 uluslararası araştırma enstitüsü yer alıyor.

Dünyada sayılı operatörün yer aldığı, teknoloji standartlarına ve teknoloji üreten firmalara yön veren etkin bir organizasyon olan NGMN Birliği’nin misyonu, mobil genişbant deneyimini, LTE, LTE Advanced ve ötesi teknolojilere odaklanarak genişletmek ve geliştirmekten oluşuyor.

NGMN Birliği’nin şu sıralar odaklandığı kilit aktiviteler arasında, Mobil İçerik Data Optimizasyonu, Yeni Nesil Şebeke Operasyonlarının Yakınsaması, Telsiz Erişim Şebekeleri (RAN) Gelişimi ve Küçük Hücreler gibi projeler yer alıyor.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, NGMN Birliği’ni ”yeni nesil teknolojilerin  merkez üssü” olarak niteledi.

NGMN Birliği Genel Müdürü Peter Meissner, Birliğin dünya çapına yayılmasının önemine dikkat çekerek, yeni üyelerin katılımına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: ”2013’te NGMN’e katılan yeni partnerlerimiz, teknik çalışma programımızı hayata geçirme çabamızda hayati rol oynuyor.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir