fiber

Turkcell’in fiber müşteri sayısı 1,4 milyona ulaştı

Turkcell, 2019’un ilk yarısını güçlü operasyonel ve finansal sonuçlarla noktaladı. Turkcell’in yılın ilk yarısında elde ettiği gelir toplamı 11 milyar 866 milyon TL’ye, net kârı ise 1 milyar 690 milyon TL’ye ulaşarak tarihinin en yüksek seviyelerine çıktı.

Turkcell’in ikinci çeyrekte de güçlü çift haneli büyümesini sürdürdüğüne dikkat çeken Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Operasyonel verimliliğimizi artırmaya yönelik aldığımız aksiyonlar ve sunduğumuz yenilikçi çözümlere artan talebin etkisiyle bu çeyrek de hızlı büyümemizi sürdürerek yılın ilk yarısını rekorlarla noktalamayı başardık” dedi.

Superbox’a talep arttı

Turkcell yılın ikinci 3 aylık döneminde faturalı, fiber ve dijital servislerde abone sayısını hızla artırdı. Faturalı mobil müşteri sayısı yılın 2’nci çeyreğinde 215 bin artarken, fiber müşteri sayısı 15 bin artışla 1,4 milyona ulaştı.

Sadece Turkcell’in sunduğu yenilikçi kablosuz genişbant erişim ürünü Superbox’a gelen güçlü talep, bu çeyrekte de sürdü. Superbox hizmetini tercih eden abone sayısı 2’nci çeyrekte yüzde 130’dan fazla artışla 130 bini aştı.

Dijital İş Servisleri hızla büyüyor

Hem özel sektörün hem de kamu kuruluşlarının dijital dönüşüm ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Turkcell Dijital İş Servisleri yılın ilk yarısında güçlü büyüme kaydetti. Dijital İş Servisleri geliri ilk 6 ayda geçen yıla göre yüzde 62 artışla 693 milyon TL’ye ulaştı.

Paycell Kart kullanıcısı dörde katlandı

Paycell hem uygulaması hem de kartı ile yine ilklere imza atmaya devam etti. Aktif kullanıcı sayısı 6 ayda 4 kat artan Paycell Kart “harçlık kart” olarak olarak tanımlanabilir oldu. Paycell’e İstanbulkart yükleme imkanı geldi, yemek kartı özelliğine sahip Paye Kart ise kullanılmaya başlandı.

BiP’te gönderilen mesaj sayısı 4 kat arttı

İndirilme sayısı 180 milyonu aşan Turkcell’in dijital uygulamalar tarafında yenilikler sürdü. BiP’te günde ortalama gönderilen mesaj sayısı son bir yılda dört kat artarak 300 milyonu buldu. Dijital müzik platformu fizy’nin aktif kullanıcı sayısı 3,7 milyona ulaştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir