Türkiye iş kurmak

Türkiye iş kurmak için aranan ilk 50 ülke arasında

Türkiye iş kurmak için arama yapılan ülkeler arasında ilk 50’ye girdi. Şirket kurmanın arandığı ülkeler arasında 41’inci sırada yer aldı.

Toplam 195 ülke arasında yapılan analizde en çok “Türkiye’de iş kurmak” teriminin merak edildiği ortaya çıktı. Türkiye, şirket kurmanın arandığı ülkeler arasında 41’inci sırada yer aldı.

SEMrush tüm dünyada küçük ve orta ölçekli şirket kurmak isteyenlere yönelik olarak gerçekleştirdiği analizde, ülkelere göre “…. iş kurmak” termini inceledi. Türkiye, “iş kurmak için aranan ülkeler arasında yükselişe geçerek ilk 50 ülke arasında yer aldı.

İş kurmak kelimeleri ülke aramalarına göre tarandı

SEMrush online pazarlama araçlarını kullanılarak yapılan analizde son bir yıl içinde “Nasıl şirket kurarım?” ve “İş kurmak” kelimeleri ülke aramalarına göre tarandı.

SEMrush Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü Adam Zeidan, 195 ülkeden yapılan aramalarda Türkiye’nin öne çıkmasının dikkat çekici olduğunu vurgulayarak, “Tüm dünyada iş kurmak isteyen girişimciler öncelikle internette araştırma yapıyorlar. Fırsat görülen ve güvenilen ülkelerde şirket kurma aramalarının artış gösterdiğini gözlemliyoruz. Türkiye’nin iş kurmak için tüm dünyadan yapılan aramalarda 41’inci sırada yer alması yabancı yatırımın ilgisine işaret ediyor” dedi.

SEO ile KOBİ’lere dijital destek

KOBİ’leri güncel ve en yeni dijital pazarlama araçlarıyla desteklemenin sürdürülebilir ekonomik büyüme için şart olduğuna dikkat çeken Zeidan, “Yerleşik bir rekabet analizi kabiliyetine sahip olan SEO araçları, KOBİ’lere Türkiye’de yeni pazar fırsatları yakalayabilmeleri için global pazar analizlerine ve ücretsiz online pazarlamacılara daha hızlı ve daha doğru bir şekilde tepki vermelerini sağlayan bir iş rutini kazandıracak” dedi.

Türkiye iş kurmak odak ülkelerden

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde hazırlanan “Türkiye’de KOBİ’lere yönelik inceleme başlıklı raporda da KOBİ’lerin Türk ekonomisinde çok önemli bir rol oynadığına işaret ediliyor. KOBİ’ler, tüm işletmelerin yüzde 91,9’ini, toplam istihdamın yüzde 78’ini, GSYİH’nın yüzde 55’ini ve toplam yatırımın yüzde 50’sini oluşturuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir