Türkiye’deki Xbox tutkunları Netflix ile buluşuyor #CES2016

Türkiye’deki Xbox One ve Xbox 360 kullanıcıları dünyanın en büyük internet televizyon ağlarından biri olan Netflix’e ulaşabilecek. Netflix, ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES2016) Türkiye’ye de hizmet vermeye başlayacağını duyurmuştu.

Türkiye’deki oyun severler Netflix uygulamasına Xbox One ve Xbox 360 oyun konsolunun uygulama mağazasından erişebilecek. Netflix’in 130 yeni ülkede faaliyete geçtiğini açıklamasıyla birlikte 16 yeni ülkede Xbox One ve Xbox 360 kullanıcılarının Netflix uygulamasıyla internetten televizyon izlemesi mümkün oldu.

xboxone

Xbox kullanıcılarının hizmet alacağı 16 ülke arasında Türkiye ile birlikte Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İsrail, Polonya, Kore Cumhuriyeti, Rusya,Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Güney Afrika, Tayvan ve Birleşik Arap Emirlikleri yer alıyor.

Xbox Türkiye Kategori Müdürü Necibe Özer yaptığı açıklamada, ‘’Xbox fanlarımıza oyun konsolları üzerinden Netflix uygulamasını kullanarak sevdikleri TV programlarını ve filmleri izleme şansı sunacağımız için çok heyecanlıyız. Xbox olarak oyun tutkunlarına konsolları üzerinden ulaşabilecekleri yeni uygulamalar sunmak için çalışıyoruz. Teknolojinin medya ve yayıncılığı değiştimesine paralel Netflix, tüm dünyada dizi veya film izleme deneyimini yepyeni bir boyuta taşıdı. Biz de Xbox olarak birçok film, dizi, belgesel ve çizgi filmi içeren Netflix kütüphanesi Xbox tutkunları ile buluşturduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir