Türkiye’nin ilk hakemli Yeni Medya Kongresi

Yeni Medya ve etkileri bugüne kadar çok sayıda kongrede çeşitli başlıklar altında tartışıldı. Ancak Türkiye’de ilk kez hakemli bildirilerle, başlı başına Yeni Medya’nın tartışılacağı bir kongre toplanacak. Alternatif Bilişim Derneği ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliği ile 7-8 Mayıs 2013 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde toplanacak olan kongrede; ‘Yeni medya çalışmalarının Türkiye’deki gelişimi’, ‘Günümüzdeki mevcut çalışmaları ve bu çalışmaları besleyen kuramsal ve kavramsal yaklaşımlar ve yöntemler’ ile ‘Yeni medya çalışmalarının gelecekte dünyada ve Türkiye’deki yönelimi’ karşılaştırmalı olarak değerlendirilecek.

Yeni Medya alanı ekonomi ve endüstri, eğitim, hukuk, siyaset ve demokrasi, sosyoloji, sanat, arayüzde yöntem ve etik ana başlıkları altında alanında uzman 30 hakemin  değerlendirdiği 80’i aşkın bildiri ile irdelenecek.

Kongre oturumlarında dijital aktivizm, yeni medya ve demokrasi, dijital oyun, oyuncu, kimlik inşası ve söylem, yeni medya ve gündelik yaşam, sosyal medya kullanım pratikleri, yeni medya ve sosyal hareketler, yeni medya ve yöntem, yeni medya ekonomisi, değişen dönüşen haber ve habercilik, fikri haklar, sosyal medyada işlenen suçlar, kişisel verilerin korunması, mahremiyet, nefret söylemi, insan hakları ve internet, siyasal iletişim, yerel yönetimler, e-devlet uygulamaları, sayısal uçurum ve daha bir çok konuda bildiriler sunulacak. Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Profesör Doktor Aydın Uğur’un davetli konuşmacı olduğu kongreyi dinlemek için ise kayıt olmak yeterli. Kayıt yenimedya.org.tr adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.

TÜBİTAK, Bilgisayar Mühendisleri Odası BMO, İnternet Teknolojileri Derneği İNETD, Linux Kullanıcıları Derneği ve Tüm İnternet Evleri TİEV’in desteklediği kongrenin tam programına http://yenimedya.org.tr adresinden erişebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir