TurkNet aktif altyapısındaki kullanıcılarının AKN’lerini kaldırdı

TurkNet, aktif altyapısı üzerinden hizmet verdiği bireysel müşterileri için Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasını kaldırdı. Mevcut müşterilerle başlayan AKN’siz internet hizmetinden, artık TurkNet’e yeni gelenler de yararlanabiliyor.

2016 yılında çıkardığı taahhütsüz, 150 GB AKN’li Özgür İletişim paketiyle adından söz ettiren TurkNet, aktif altyapısıyla Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) uygulaması kapsamında hizmet verdiği tüm kullanıcılar için AKN’yi kaldırdı. Geçtiğimiz günlerde bu kapsamdaki mevcut müşterilerini AKN’siz pakete geçirerek sosyal medyada büyük yankı uyandıran TurkNet, yeni uygulamasıyla aktif altyapı kapsamında yer alan tüm yeni kullanıcıların da kotasız internet hizmetinden yararlanmasını sağladı.

TurkNet’in santrallere kurduğu cihazlar üzerinden hizmet alan kullanıcılar, hiçbir ekstra ücret ödemeden ve taahhüt vermeden altyapılarının desteklediği en yüksek hızda AKN’siz internet ve cep telefonları dahil her yönde ayda 1.000 dakika telefon görüşmesini içeren hizmetinden ayda 59.99 TL’ye yararlanabiliyor.

Aktif altyapı kapsamında olmayanlara yılda 4 defa 50 GB hediye

TurkNet, web sitesi üzerinden kullanıcıların AKN’siz internet bölgesinde olup olmadıklarını ve alabilecekleri maksimum hızı sorgulayabilecekleri bir servis de hayata geçirdi. Bu servis sayesinde kullanıcılar, TurkNet’e abone olmadan AKN’siz internet alıp alamayacaklarını sorgulayabiliyor. TurkNet henüz AKN’siz hizmet veremediği yeni kullanıcılarına da aylık 150 GB kotalarının yanında bir yıl içinde istedikleri zaman 4 kez kullanabilecekleri 50’şer GB ekstra kota hediye ediyor.

Genel Müdür Cem Çelebiler: “Aktif altyapımız hızla büyüyecek”

TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler, AKN’siz paketler ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) uygulaması kapsamında santrallere kendi cihazlarını yerleştirdiklerini belirtti. Santral ve santral sonrasında internette dolaşan veriyi kendi omurgaları üzerine aldıklarını belirten Çelebiler şunları söyledi: “Santrallerdeki kendi cihazlarımız sayesinde yerleşik operatöre ödediğimiz veri iletimi kiralama bedellerinde önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Böylece aktif altyapımız ile hizmet verdiğimiz müşterilerimize kotalara takılmayan, alabilecekleri maksimum hızda internet hizmeti veriyoruz. Şu an Türkiye genelinde 200’den fazla santrale kendi cihazlarımızı yerleştirdik. Müşterilerimizin yüzde 20’sine AKN’siz internet hizmeti sunabiliyoruz. Bu yıl içinde daha fazla santrale YAPA uygulamasına geçerek AKN’siz internet sunduğumuz müşteri sayımızı ikiye katlamayı planlıyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir