TÜRSAB, Booking.com’u Rekabet Kurulu’na şikayet etti

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, (TÜRSAB) Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili Rekabet Kurulu’na başvurdu.

Konuyla ilgili olarak TÜRSAB’dan şu açıklama yapıldı:

“Booking.com platformu üzerinden online satış yolu ile yapılan faaliyetlerin, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu’na aykırılık oluşturduğundan bahisle Birliğimiz tarafından yapılan şikayet üzerine Rekabet Kurulu’nun 26.02.2015 tarihli kararı uyarınca yürütülmekte olan ön araştırma kapsamında; 24.03.2015 tarih Saat:15’de görüşme yapılmıştır. Anılan toplantıda, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Başaran Ulusoy, Genel Sekreter Sn.Çetin Gürcüb ile yurt içi ve yurt dışı pazara satış gerçekleştirilen seyahat acentalarımız hazır bulunmuş ve konuya ilişkin Rekabet Kurumu’nun yetkilendirilmiş uzmanları ayrıntılı bilgilendirilmiştir.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “TÜRSAB, Booking.com’u Rekabet Kurulu’na şikayet etti

    Barbaros

    (28 Mart 2015 - 07:33)

    Tabi halka faydali birsey, hemen onunu kesin aman durmayin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir