Parag Agrawal

Twitter CEO’su Parag Agrawal kimdir?

Twitter’ın dört kurucusundan biri olan ve uzun zamandır şirketin CEO’su olarak görev yapan Jack Dorsey’in istifasının ardından bu göreve atanan Parag Agrawal, Hindistan’da dünyaya geldi.

Şirkete seçkin yazılım mühendisi olarak katılan, son olarak baş teknoloji yöneticisi görevinde bulunan Agrawal, Teknik Strateji, Makine Öğrenimi, Yapay Zeka, Tüketici, Gelir ve Bilim ekiplerinden sorumluydu. Şirkette 10 yılını dolduran Agrawal’ın Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in istifası sonrası yerine oybirliğiyle 29 Kasım 2021 Pazartesi itibarıyla göreve atandı.

Twitter CEO’su Parag Agrawal kimdir?

Twitter CEO’su Parag Agrawal, Hindistan’ın Maharashtra eyaletine bağlı Mumbai şehrinde doğdu. Doğum tarihi kaynaklarda 1983/1984 olarak çelişkili yer alıyor. Babası Hindistan Atom Enerjisi Departmanında kıdemli bir memurdu ve annesi emekli bir okul öğretmeniydi. Atom Enerjisi Merkez Okulu’nda okudu.

2005 yılında Hindistan Bombay Teknoloji Enstitüsü’nden bilgisayar bilimleri alanında lisans derecesi ile mezun oldu. Eğitim için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve Stanford Üniversitesi’ne başladı. Burada Bilgisayar Bilimleri okudu ve Felsefe alanında doktorasını tamamladı.

Vineeta Agrawal ile evli olan Parag Agrawal’ın bu evlilikten bir oğlu bulunuyor.

Önündeki engeller neler?

37 yaşında bir Hindistan göçmeni olan Parag Agrawal’ın Mark Zuckerberg, Elon Musk gibi tanınmış CEO’lardan olmadığı dikkati çekiyor. CRFA Araştırma analisti Angelo Zino, Agrawal’ın yatırımcılar için “güvenli” bir tercih olduğunu belirtiyor.

Agrawal’ın önünde Twitter‘la ilgili TikTok ve Instagram rakipleriyle mücadelenin yanı sıra platformda yanlış bilgi ve nefret söylemiyle mücadele görevleri bulunuyor. Twitter, 2023 yılına kadar 315 milyon adet paraya çevrilebilir aktif kullanıcıya ulaşmak istiyor.

İlgili haber: Twitter CEO’su Jack Dorsey istifa etti

Baseus Encok W05 TWS kablosuz kulaklık incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.