Twitter’ın halka arzı bütçeye takıldı

ABD’nin SPK’sı olan SEC, hükümetin kapanmasıyla çalışamaz hale geldi. Bu durumda Twitter da dahil pek çok şirketin halka arzı ertelenecek. Hükümete bağlı çalışan SEC, hükümete bütçe çıkmamasından ötürü rutin işlemlerin bir kısmına devam edemeyecek.

Hükümetin kapalı kaldığı süreçte normal personelinin sadece yüzde 6’sını çalıştırabilecek olan SEC, yalnızca piyasa gözlemleme ve denetleme gibi zorunlu işlemleri yürütecek. Halka arz gibi konular ise kurum tarafından ‘mutlaka yapılması gerekenler’ listesinde yer almıyor.

CNBC-e’nin haberine göre, SEC’in halka arzları ikinci plana atmasıyla birlikte Twitter’ın Eylül ayında açıkladığı halka açılma planları da beklenenden daha geç tamamlanacak.

Twitter’ın yanında halka arz bekleyen pek çok firma da, dosyaları işleme koyacak personel olmadığı için hükümetin yeniden çalışmaya başlamasını beklemek zorunda kalacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir