Uber’e New York’ta veri ihlali soruşturması

Uber’in 57 milyon kullanıcı bilgisinin çalındığını duyurması üzerine New York Eyalet Başsavcılığı, veri ihlalinden dolayı şirket hakkında soruşturma başlattı.

Şirketin yönetim kurulu başkanı Dara Khosrowshahi yayınladığı mesajda iş yapma şekillerini değiştireceklerinin değiştirileceğini ve müşterilerinin güvenini kazanmak için çalışacaklarını duyurdu.

Çalınan verilerin suistimal edildiği yönünde bir delil bulunmadığını kaydeden Khosrowshahi, siber korsanlara aldıkları bilgileri yok etmeleri için 100 bin Dolar fidye ödendiğini de kabul etmişti.

Telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan şirket geçtiğimiz yıl gerçekleşen olayın sorumlusu olarak gösterilen iki kişinin görevine son verdi.

euronews’in haberine göre, Uber, 2014 yılındaki bir siber saldırıyı ilgili kurumlara bildirmediği için 20 bin Dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir