Ücretsiz maske başvurusu

Ücretsiz maske başvurusu e-Devlet’ten yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Sağlık ve Ulaştırma bakanlıklarının koordinasyonunda, 20-65 yaş aralığında bulunanlara ücretsiz maske dağıtılacak. Maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

Maskeler, PTT kargo ile ücretsiz olarak vatandaşlara ulaştırılacak. Aile üyeleri için maske temin etmek isteyen vatandaşlar, form üzerinde bu bilgileri de dolduracak. Ücretsiz maske temini, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşları kapsamayacak.

Ücretsiz maske başvurusu yoğunluk nedeniyle tıkandı

Başvuruların önce “PttAVM.com” internet sitesi üzerinden alınacağı duyuruldu. Daha sonra sistemde yoğunluk oluşması nedeniyle başvuruların e-Devlet Kapısı üzerinden açıklandı.

“PttAVM.com” internet sitesindeki Duyuruda, “Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Her hafta 5 adet maske adrese teslim

Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunuyor. Maskeler, PTT Kargo ile ücretsiz olarak adrese teslim edilecek.

Ücretsiz maske dağıtımından, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşlar ücretsiz yararlanacak.

T.C. kimlik numarası ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uyan kişilere maskeler ücretsiz gönderilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir