Uzak Doğu ve Filipinler turlarında en eğlenceli zamanlar

Çin, Japonya, Endonezya, Filipinler, Malezya, Brunei, Singapur, Doğu Timor, Tayland, Laos, Kamboçya, Vietnam, Myanmar (Birmanya), Çin Cumhuriyeti (Tayvan), Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka, Kuzey Kore, Güney Kore ve Moğolistan Uzak Doğu ülkeleri arasında bulunmaktadır. Asyalı olarak tabir edebileceğiniz Uzak Doğu ülkelerinde harika tur seçenekleri sizi beklemektedir.

Uzak Doğu turları arasından kendiniz için muhteşem seçimler yapmalısınız. Uzak Doğu ülkelerinde İslam, Budizm, Konfüçyüsçülük, Taoizm, Şintoizm ve Hıristiyanlıktır oldukça yaygın dinler arasındadır. Uzak Doğu felsefelerini merak edenler ve özellikle yakından tanımak isteyenler için kusursuz bir tur olacağı kesindir.

Uzak doğu felsefelerinden yararlanmak ve hatta mutfaklarında bile kullandıkları bu felsefeler sayesinde eşsiz bir turda öğreneceğiniz ne kadar çok şey olduğunu bilmelisiniz. Uzak Doğu turları sırasında en çok ilginizi çekecek şey belki de mutfaklarıdır. Baharatlı yiyecekleri, özel sosları ve en kaliteli olanı sunmak isteyen restoranları ile Uzak Doğu ülkeleri seçimlerinizi beklemektedir.

Uzak Doğu ülkeleri arasından kendiniz için en uygun olanı tercih etmeli ve fırsatları hemen yakalamalısınız. Uzak Doğu alışveriş için eşsiz bir tercih olabilir. İstediğiniz gibi alışveriş yapabilir hatta giderken yanınızda götürmek için Uzak Doğu baharatları ve soslarından da satın alabilirsiniz. Uzak Doğu turları için kış ya da yaz sezonu hiç fark etmez, her mevsim uygun fırsatları ile sizi bekleyen ülkelerin hava durumunu gitmeden kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Filipinler Turlarında muhteşem manzaralar

Pasifik Okyanusu’nda 7.107 adet ada ve adacıktan oluşan Filipinler, 3 ana karadan oluşmaktadır. Manila Filipinler’in başkentidir. Para birimi Filipin pesosudur. Filipinler 98,39 milyon nüfusu ile Asya’da yer almaktadır.

Türkiye saatine göre 6 saat ileride olan Filipinler’e gitmek için hava durumunu kesinlikle kontrol etmelisiniz. Filipinler de önemli olan tur planı yapmadan hava durumuna bakmanız gerektiğidir. Hava durumunu kontrol ederek seçimleriniz daha kolay yapabilir ve Filipinler için en güzel zamanları tercih edebilirsiniz.

Filipinler de yağmur sezonu Haziran ve Ekim ayları arasıdır. Yani bu aylar arasında kesinlikle gitmeyin çünkü yağış bir başladı mı bir daha durmayacak demektir. Saatlerce nefes aldırmadan yağar. En yüksek hava sıcaklığı ise Mayıs ayında başlamaktadır. Bunun için Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayları en güzel aylardır.

Türkiye’den 6 saat ilerde olan Filipinler, otel ve uçak bileti fırsatları konusunda oldukça fazla seçenek sunar size. Ancak siz hepsiyle tek tek uğraşmak istemezseniz, seçimlerinizi Filipinler turları arasından yapabilirsiniz. Boracay, San Agustin Kilisesi, Banaue Rice Tepesi, Mayon Yanardağ, Puerto Princesa Mağarası, Fort Santiago Kilisesi, Rizal Parkı, Çikolata Tepeleri ve Tubbataha dalış bölgesi Filipinler ‘de görmeniz gereken yerler arasındadır.

Filipinler turları sırasında kendiniz ve sevdikleriniz için birkaç hediyelik eşya almak isterseniz seçiminizi yöresel bileklikler, farklı şallar, el yapımı eşyalar ve bambu ürünlerden yana yapabilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.